На Волині затримали контрабанду цигарок на 6,2 млн грн

На Волині зупинили спробу незаконного переміщення контрабанди цигарок, вартістю 6,2 мільйона гривень.

По це повідомляє IA ZIK з посиланням на прес-службу ГУ ДФС в області.

У рамках операції «Акциз» з незаконного обігу вилучено 520 тисяч фальсифікованих пачок цигарок без марок акцизного податку встановленого зразка загальною вартістю 6,24 мільйона гривень.

Щоб перемістити такий вантаж, порушники скористалися схемою «псевдо-транзиту». Зокрема, її організатори планували ввезення тютюнових виробів на територію України в режимі «Транзит» (відправник підприємство Молдови – отримувач суб’єкт господарювання Польщі), їх подальшу фіктивну доставку на митний пост «Ягодин» Волинської митниці ДФС, а згодом – реалізацію цигаркової контрабанди в Україні без сплати відповідних платежів та акцизного податку.

Зловмисники надали до митних та податкових установ документи з реквізитами польського отримувача-нерезидента. Як з’ясувалося пізніше, таке підприємство не перебуває за місцем реєстрації і має ознаки фіктивного.

Співробітники податкової міліції області затримали транспортний засіб із вантажем тютюнових виробів марки «JIN LING» під час проходження митних процедур. Як з’ясувалося, наявні товарно-супровідні документі зовсім не відповідали фактичним даним.

Відтак, за фактом незаконного транспортування з метою збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, без марок акцизного податку встановленого зразка, співробітники СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області внесли до ЄРДР кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 204 Кримінального кодексу України.

За клопотанням СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області судом ухвалено рішення про накладення арешту на весь незаконно ввезений на територію України вантаж.

Слідство триває.