На Волині стартували патріотичні навчання

142 учасники із 14 команд прибули на перші змагання «Юний патріот», організовані з ініціативи Володимир-Волинської районної ради та районного управління освіти.

Мета районних патріотичних спортивно-туристичних, військово-практичних змагань «Юний патріот» – закласти в серця сучасної молоді любов до держави, в якій вони народилися та живуть. А ще навчити юнаків та юнок захистити себе та знати як правильно дати відсіч ворогу. Аби більше не було трагедій, схожих на ту, що сталася під Волновахою, – повідомляє видання БУГ.

Як зазначив голова районної ради Андрій Оніщук, участь у змаганнях людей, які практично бачили реалії сучасної війни, дає можливість внести інноваційні моменти у етапи змагань. «Сьогодні в естафетах учасники команд долатимуть і спортивні, і військові етапи. Учні поділені на команди. В перший день учасники долатимуть туристичний маршрут (який, до речі, не малий – близько 3 км), інші – знаходитимуться на естафеті, третя група знайомитиметься зі стрілецькою зброєю, проходитиме саперну підготовку. А потім – команди змінять одна одну на маршрутах. Сьогодні усі повинні ознайомитися та практично-тренувально пройти те, що завтра долатимуть вже на результат», – сказав голова райради, який є членом оргкомітету.

Команди були повідомлені про умови участі та форму змагань ще два місяці тому. Час підготуватися мали усі. «Ми перенесли змагання через погодні умови з 28-го квітня на 7-ме травня через погодні умови. Сьогодні, дякувати Богу, дітей дощем не поливає. тому ночівля у наметах не стане небезпекою для їхнього здоров’я», – каже голова оргкомітету, начальник районного управління освіти Алла Мельник.

«Трішки із заздрістю дивлюся на цей зліт, згадую в юнацтві свої туристичні зльоти, походи. А у вечері – гітара, вогнище, спів…», – ділиться враженнями турист із 40-річним стажем та начальник міського управління освіти Дмитро Здіховський.