На Волині продовжують знаходити «подарунки» Другої світової

Хоча війна із нацистською Німеччиною закінчилася 70 років тому, на Волині досі знаходять багато боєприпасів тих часів, які потрібно знешкоджувати.

3 травня на пункт зв’язку Державної пожежно-рятувальної частини №7 міста Володимира-Волинського надійшло повідомлення про те, що в районі цукрового заводу на вул. Луцькій під час проведення земляних робіт місцевою жителькою виявлено предмет, який зовні схожий на вибухонебезпечний, – повідомили на сайті обласного управління ДСНС.

На місце події виїхали рятувальники, слідчо-оперативна група міського відділу внутрішніх справ. При зовнішньому огляді встановлено, що це дійсно вибухонебезпечний предмет часів Другої світової війни, а саме артилерійський снаряд 76 мм. За даним фактом складено та направлено заявку до аварійно-рятувального загону Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області на виїзд піротехнічної групи.

4 травня на місце знахідки прибула група піротехніків вилучила та знешкодила вибухонебезпечний предмет у спеціально встановленому місці.

5 травня працівники групи піротехнічних робіт УДСНС області знешкодили 13 боєприпасів часів Другої Світової війни, виявлених у Локачинському районі.

У лісосмузі поблизу села Холопичі cпівробітники групи піротехнічних робіт УДСНС області виявили на місці події вісім артилерійських снарядів калібру 76 мм часів Другої Світової війни. Усі небезпечні предмети спеціалісти обережно вилучили із землі і знешкодили у спеціальному піщаному кар’єрі.

Того ж дня рятувальники успішно провели ще дві операції зі знешкодження боєприпасів у Локачинському районі: у селі Гранатів оперативно знешкодили два артилерійські снаряди калібру 122 міліметрів, а в селі Привітне – три артснаряди калібру 76 міліметрів.

111