Вимагають люстрації «недолюстрованого Терещука»

Активісти вимагають відставки начальника київського главку міліції Олександра Терещука, який очолював волинське УМВС під час Євромайдану.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці Громадського люстраційного комітету у соцмережі Facebook.

«Кияни, а ви в курсі, що за вашу безпеку в столиці відповідає людина, яка давала команду розстрілювати світло-шумовими гранатами активістів луцького Євромайдану?» – ставлять риторичне запитання у Громадському люстраційному комітеті.

Активісти зазначають, що ситуація виглядає ще більш загрозливою в контексті трагедії з розстріляними міліцейськими патрульними. В умовах, коли, за словами самого ж Терещука, кількість незаконної зброї в столиці зросла в сотню разів, безпеку киян має гарантувати людина, яка вчинками довела, що захист прав людини — не найбільший його пріоритет.

Олександр Терещук пережив найбільш стрімке кар’єрне зростання під час Януковича-Захарченка. З березня 2010 по червень 2012 він обіймав посаду начальника Голосіївського районного управління ГУ МВС України в м.Києві. Потім став начальником управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України, а вже 17 листопада 2012 очолив Управління МВС України у Волинській області.

«Саме за його керівництва взимку було відкрито понад 20 кримінальних справ проти активістів Євромайдану в Луцьку. Після втечі Януковича в лютому 2014 під тиском громадськості Терещук написав заяву про звільнення… щоб вже в червні очолити київську міліцію. Замість того, щоб покарати людину, яка тероризувала Волинь, Аваков підвищив Терещука до служби в столиці, де він вже півроку незаконно перебуває на посаді, оскільки мав бути звільненний ще в жовтні 2014 за «автоматичною» люстрацією. А ще він минулого місяця став фігурантом скандалу через те, що вимагав хабар у розмірі 400 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Активісти додають, що найшвидший законний спосіб добитися звільнення корупціонера — за люстрацією. «Ми вже відправили численні звернення з вимогою негайно звільнити Терещука. Але для того, щоб це спрацювало, потрібно створити якомога більший резонанс», – йдеться у повідомленні.