Луцька податкова оштрафує підприємство з групи Мартиняка

Луцькі податківці змусили птахофабрику, якою володіє нардеп Сергій Мартиняк, сплатити штраф за несвоєчасний розрахунок із австрійською компанією-постачальником.

Про це повідомило видання «Під прицілом».

Луцька об’єднана державна податкова інспекція зобов’язала ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» сплатити пеню за несвоєчасний розрахунок із австрійською компанією, з якою був укладений контракт про поставку технічного обладнання. Однак представництво птахофабрики цілком заперечує той факт, що розрахунки були проведені з порушенням термінів, а тому оскаржують відповідне податкове повідомлення-рішення в суді.

Отже, ще у липні 2014 року ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» заключив контракт із австрійською фірмою про закупівлю та поставку морозильних камер та іншого технічного обладнання. Умовами контракту було визначено, що поставка товарів буде здійснюватися протягом 22 тижнів. У випадку, якщо терміни будуть порушені, то компанія-продавець повинна буде повернути кошти.

Однак у квітні цього року Луцька ОДПІ провела перевірку діяльності ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» і виявила, що виплату коштів за поставлений товар таки було порушено. З цих мотивів інспектори Луцької ОДПІ винесли податкове повідомлення-рішення про те, що «ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» повинен сплатити понад 10 тисяч гривень пені за несвоєчасне проведення оплати з іноземним контрагентом.

У судовому засіданні представник птахофабрики Світлана Хороша пояснила, що свого часу австрійська компанія повідомила про те, що не встигне поставити на територію України замовлене птахофабрикою обладнання, а тому сторони уклали додаткову угоду до контракту, яким продовжили терміни поставки та розрахунків за товар.

Крім, представник позивача Світлана Хороша пояснила, що в такому випадку, юрособа звернулася до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України з проханням надати висновок про продовження термінів оплати, зважаючи на те, що між партнерами було укладено додаткову угоду про продовження термінів поставки та оплати товару.

Втім, такого висновку птахофабрика не отримала й досі і тому звернулася з позовом до Міністерства з вимогою надати такий висновок. Свій позов представник мотивував тим, що по двох аналогічних контрактах компанія отримала потрібний висновок.

Волинський окружний адміністративний суд відмовив ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» у задоволенні такого позову, однак компанія оскаржила постанову у Львівському апеляційному суді.

Тому представник позивача Світлана Хороша просила зупинити провадження у справі про оскарження податкового повідомлення-рішення, оскільки, якщо суд таки зобов’яже Міністерство економічного розвитку та торгівлі України видати необхідний висновок, то й підстав для нарахування пені не буде.

Враховуючи такі обставини справи суддя Оксана Андрусенко зупинила провадження у справі допоки рішення по іншій справі не вступить у законну силу.

Зауважимо, що власником ТзОВ «Птахокомплекс «Губин» є нардеп від Волині Сергій Мартиняк.