Волинські солдати  можуть отримати 70 тисяч гектарів землі

Військовослужбовцям та їх сім’ям можуть виділити близько 70 тисяч гектарів землі в рамках інвентаризації земель.

Про це повідомляє Волинська правда.

Про це йшлося під час оперативної наради у голови Волинської ОДА, яку провів заступник очільника області Сергій Кошарук.

Зокрема, начальник Головного управління Держземагенства у Волинській області Василь Василенко зазначив, що інвентаризація земель проводиться в області згідно із розпорядженням голови Волинської ОДА. Відтак, створено обласну комісію та рекомендовано створити подібні комісії у містах та районах області.

Основним завданням таких комісій є виявлення земельних ділянок, які використовуються не за призначенням, а також контроль за платою за земельні ділянки.

“Наші бюджети могли би бути суттєво більшими, тому органи місцевого самоврядування мали би бути зацікавлені у проведенні такої роботи”, – зазначив Василенко.

Водночас, не обійшлося без критики. Так, досі не надійшло інформації про створення комісії у Ковелі та не в повній мірі оформлені документи по Луцьку та Локачинському районі.

Разом з тим, за словами Василенка, 409 тисяч гектарів надані у власність та у користування, 164,5 тисяч гектарів – сільськогосподарського призначення. Майже 70 тисяч гектарів можуть бути надані учасникам АТО та членам їхніх сімей. До того ж, є в області майже 16 тисяч гектарів землі, які можуть бути вкористані для вирощування енергетичних культур.

Окремо, Василь Василенко наголосив на тому, що майже 37 тисяч гектарів землі сільськогосподарського призначення використовуються без відповідних документів та прав власності. Чимало є й таких земельних ділянок, де орендна плата не відповідає мінімальному розміру.

Своєю чергою, Сергій Кошарук зауважив, що така робота дозволила побачити проблему і допомогла підприємцям вирішити питання із оформленням документів. Разом з тим, він додав, що на разі триває робота з Міністерством оборони щодо використання тих земель, які підкорядковані відомству.