У зриві сесії облради зацікавлений Вітер, – ЗМІ

Голова Волиньради Валентин Вітер був зацікавлений у зриві сесійного засідання обласної ради 29 квітня, оскільки не бажав розгляду проектів рішень, які стосувалися скасування скандального питання про приватизацію чотирьох об’єктів комунальної власності від 21 листопада 2014 року.

Про це повідомляє Вголос з посиланням на власні джерела у Волинській облраді.

За інформацією видання, Вітер мав особистий інтерес у зриві сесійного засідання 29 квітня, оскільки не бажав надмірного розголосу питання щодо скасування рішення про продаж чотирьох об’єктів комунальної власності.

«Валентин Вітер зараз перебуває в непевному становищі й побоюється будь-якої критики у свій бік. Три питання порядку денного зачіпають особисто його. Логічно, що голова не хоче бути об’єктом критики депутатів. Адже так справа може дійти і до ініціативи висловлення йому недовіри. Задля цього було проведено профілактичні розмови з окремими депутатами облради про участь у пленарному засіданні», – цитує видання співрозмовника.

Як відомо, у порядку денному сесії облради є три питання, які стосуються скасування підписаного головою Волинської облради проекту рішення від 21 листопада 2014 року «Про затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які пропонуються приватизувати у 2014-2015 роках».

За інформацією IA ZIK, 21 листопада 2014 року gід час сесії Волиньради депутати вирішили включити чотири приміщення до переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які пропонуються приватизувати у 2014- 2015 роках.

«Для проведення відчуження майна зазначеного у пункті 1 цього рішення, залучити «Волинський аукціонний центр» Публічного акціонерного товариства Державна акціонерна компанія «Національна мережа аукціонних центрів», – йдеться у документі.

Серед об’єктів, які планується виставити на продаж – ласий шмат. Мова йде про приміщення у самісінькому центрі Луцька на вулиці Лесі Українки. Продаж частини будівлі ініціювало КП «Волинський екскурсійно-методичний центр», на балансі якого, згідно з рішенням облради, і числиться об’єкт.

Як з’ясувалося, саме рішення облради є вельми непевним із точки зору закону. У цьому приміщенні квартирують комунальне видавництво «Надстир’я» і обласний осередок Національної спілки письменників України. А стаття 1 закону України «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» чітко забороняє «відчуження приміщень, в яких перебувають редакції засобів масової інформації, друкарні, видавництва, книгарні, підприємства книгорозповсюдження, засновниками яких є органи державної влади, місцевого самоврядування, об’єднання громадян, державні науково-дослідні установи, навчальні заклади, трудові колективи, а також творчі спілки».

Зокрема, директор ВОРВП «Надстир’я» Світлана Політило вже забила на сполох. Вона звернулася по захист до губернатора Володимира Гунчика. У листі на його ім’я від 24 листопада вона наголошує, що про продаж приміщення довідалася випадково. У будівлі видавничий відділ знаходиться ще з 50-х років, який у 1992-му перетворився у видавництво «Надстир’я».

«Це перше державне видавництво засноване у Волинській області за незалежної України. Воно й на сьогодні залишається провідним і єдиним комунальним підприємством видавничої галузі області. За 22-річну діяльність підприємство видало понад 930 назв книг загальним тиражем понад 950 тисяч примірників. Місцезнаходження видавництва за ці роки відоме не лише волинським авторам, а й багатьом за межами області. Адже на підприємстві видавалися автори і з Рівненської, і з Львівської областей. Видання, які побачили світ у видавництві – «Волинський Кобзарик», фотопутівник «Волинь», «Реабілітовані історією. Волинська область», «Інвестиційний потенціал Волині», «Радзивілли і стара Олика» та багато ін., презентують область не лише на всеукраїнському, а й на міжнародному рівні», – йдеться у листі Світлани Політило.