Скандальна справа «КХП №2»: фініта ля комедія

На Волині засудили посадовців, які завдали державі збитків на майже 90 мільйонів гривень.

Директор державного підприємства «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» і його заступник самовільного використали зерно, борошно та зернові відходи Держкомрезерву та Аграрного фонду на понад 80 мільйонів гривень і безпідставно перерахували більше восьми мільйонів гривень із Держбюджету на рахунок ТОВ «Конкорд плюс», – повідомили у прес-службі волинської міліції.

Власне, ще у червні 2010 року правоохоронці викрили протиправну діяльність посадовців, тож порушили кримінальну справу.

«Посадовець неправомірно використав зерно з Держкомрезерву та Аграрного фонду для виготовлення борошна, яке в подальшому реалізовувалося суб’єктам господарювання. При цьому в офіційних документах відпуск товару не відображався», – розповів начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига.

Згодом під час проведення повної інвентаризації на ДП «Луцький КХП №2» зафіксовано нестачу зерна Аграрного фонду. Окрім того, міліціонери встановили: у 2009 році за вказівками директора ДП та його заступника на «Луцькому КХП №2» підроблено приймальні акти про отримання від ТОВ «Конкорд-плюс» 5 тисяч тонн пшениці 3-го класу і двох тисяч тонн жита 3-го класу.

У результаті пред’явлення службовими особами ДП «Луцький КХП №2» цих документів у Державний комітет України з державного матеріального резерву на розрахункові рахунки ТОВ «Конкорд плюс» із Держбюджету безпідставно перераховано більше восьми мільйонів гривень.

«Загалом задокументовано факти самовільного використання ДП зерна Держкомрезерву вартістю 45,271 мільйона гривень, зерна Аграрного фонду вартістю 32,7 мільйона гривень, борошна та зернових відходів Аграрного фонду на понад 3 мільйони гривень і безпідставного перерахування більш ніж 8 мільйонів гривень державних коштів на рахунок ТОВ «Конкорд плюс». Таким чином, посадовці завдали державі майже 90 мільйонів збитків», – повідомив Шпига.

Кримінальна справа про обвинувачення посадовців у вчиненні інкримінованих їм злочинів неодноразово розглядалася в Луцькому міськрайонному суді, Апеляційному суді Волинської області та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Зрештою, фігурантам кримінальної справи Луцький міськрайонний суд виніс вирок. Посадовців визнано винними у вчиненні злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Директор ДП і його заступник отримали по 5 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на державних підприємствах та установах, строком на три роки, та штраф обсягом 340 тисяч гривень.

Враховуючи «щире каяття», суд звільнив заступника від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, встановивши іспитовий строк тривалістю три роки.

Окрім того, у зв’язку з декриміналізацією посадовців звільнено від покарання за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу України.

Директора ТОВ «Конкорд плюс» визнали винним у «привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем». Йому призначено покарання – 7 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки, та із конфіскацією майна.

Крім того, суд зобов’язав стягнути з посадовців на користь Державного агентства резерву України заподіяні збитки – 45 мільйонів 271 тисяч гривень, а з директора ТОВ стягнуто на користь Державного агентства резерву України – понад 8 мільйонів гривень.

Суд також конфісковано рухоме та нерухоме майно фігурантів на суму понад 10 мільйонів гривень.