Подробиці затримання псевдоволонтера у Луцьку

Стали відомі подробиці затримання шахрая зі Львова, який прикидався волонтером та нібито збирав гроші для сім’ї загиблого у Дебальцево військового. Аферист видурював у прохожих кошти навпроти супермаркету “Там Там”.

Повідомляє у групі “Увага Луцьк!!! Псевдоволонтери, шахраї!!!” у facebook громадський активіст Сергій Абрам.

Так, у понеділок, 4 травня, близько 17:00 навпроти гіпермаркету “Там Там” представники Самооборони Волині, Автомайдану України та громадські активісти впіймали псевдоволонтера.

Самооборонівець Дмитро Шума, який збирав кошти неподалік зупинки “Варшавський ринок” помітив підозрілого чоловіка, який збирав гроші в маршрутках чим і привернув його увагу. Дмитро подзвонив колегам із самооборони та попросив приїхати, щоб з’ясувати, що це за чоловік та на які цілі він збирає кошти.

Коли на місце події прибули активісти, чоловік побачивши їх, кинувся тікати та сів у маршрутку, яка стояла на зупинці. Однак його встигли наздогнати та “зняти” з громадського транспорту. Після цього підозрілий почав вигукувати: «Міліція, аферисти, провокатори», намагаючись привернути до себе увагу перехожих. Також затриманий погрожував написати заяву до прокуратури.

Виявилося, що псевдоволонтер – львів’янин та працює на львівський фонд. По документах він збирав кошти для двох дітей з сім’ї Чаркас, мешканців Львівської області. Батько дітей був добровольцем та загинув під Дебальцево.

Самооборонівець Богдан Климчук подзвонив до дружини загиблого солдата, щоб дізнатися чи дійсно вона заключала договір з цією організацією та чи отримувала вона кошти від цього благодійного фонду. Вдова розповіла, що вона дійсно заключала договір з фондом у листопад і 2014 року, але виплат до сьогоднішнього дня немає. Несподіванкою для жінки стало те, що збір коштів проводиться саме у Луцьку.

Громадські діячі викликали міліцію, аби та перевірила підозрілий фонд. «Волонтера» доставили в міськвідділ Луцька, щоб він дав покази по справі. Активіст Андрій Попик написав відповідну заяву, згідно з якою буде заведена справа на перевірку фонду.

В телефонній розмові директор фонду “Дітям Героїв” Андрій Гельжинський розповів, що їхні активісти збирають кошти для дітей батько, яких загинув під час виконання бойових дій в зоні АТО. Вони збирають 5000$ та передають на спеціальний рахунок, але дитина зможе використовувати ці кошти лише при досягненні повноліття.

У звіті про надходження коштів на рахунок фонду волонтери зі скриньками збирають по 150-200 гривень. Самі ж волонтери стверджують, що за день у їхніх скриньках – в середньому по 400 гривень.

Варто зауважити, що у Луцьку завжди є 3-4 «волонтери», яким цей фонд оплачує дорогу зі Львова та назад, квартиру у Луцьку, вартістю 200 гривень за добу (за словами псевдоволонтерів) та харчування.

Зрештою, самооборонівець Олександр Ніколайчук запропонував голові фонду відкрити скриньки та порахувати кошти у присутності активістів.

Так, активісти з трьох скриньок нарахували близько 1400 гривень. Міліція відкрила провадження за фактами, які повідомили волонтери.

2 3