Лісові «війни» на Волині: побут, бої та «солдати»

У лісі поблизу селища Цумань Ківерцівського району триває теренова гра “Звитяга-2015”.

Фотограф Павло Березюк побував там 3 травня та привіз сотні світлин-вражень.

З них ми відібрали три фотоальбоми за трьома темами: побув, бій та учасники заходу.

***

Тема перша. Побут.

Учасники гри розділені на три команди, дві з яких воюють між собою. Третя – команда “анархістів” сформована переважно з ветеранів “Звитяги”.

Більшість учасників гри жили в наметах, багато людей спали біля багать. Їжу готували на відкритому вогні, а воду для цього брали з місцевих водойм, попередньо продизінфекувавши. Для “туалетів” викопують ями, на які ставлять спеціальні конструкції з отвором. Опісля їх обносять імпровізованими “стінами”.

В перервах між “війною” молоді люди сплять, читають книги, вчаться виживанню в лісі.

 

Тема друга. Бій.

Наш фотограф став свідком одного з боїв гри, який влаштувала “третя сила”. У них був прапор, здобуття якого давало команді додаткові бали. Цей стяг вони причепили на високому стовпі посеред поля та покликали обидві команди, щоб ті в сутичці визначили, кому дістанеться прапор.

За правилами кожен учасник має пов’язку на липучках. Під час бою заборонені силові прийоми. Можна лише блокувати противника і, міцно тримаючи за руки-ноги, зірвати пов’язку. Перемагає та команда, яка зірвала пов’язки з своїх опонентів.

 

Тема третя. Учасники.

Цьогоріч участь в грі взяли приблизно 350 юнаків та дівчат віком від 15 до 28 років. Учасники, які не досягли 18-ти річного віку допускалися до участі у змаганнях лише з письмового дозволу батьків. На теренову гру приїхали хлопці та дівчата з Волині, Чернігівщини, Черкащини та навіть Луганщини.