Суд над «жертвою дикої» мобілізації: волинянин здався

Волинянин Павло Середюк, якого призвали під час першої так званої дикої хвилі мобілізації, вирішив “здатися” в суді..

Про це в Facebook пише волонтер і юрист Василь Нагорний.

“Нагадаю, що Павлові подзвонили в квітні 2014 року з сільської ради і сказали, що на 2 тижні забирають на збори. Треба так треба, вирішив Павло, без мене родина за два тижні не пропаде. А родина на той час складалась: з матері (інваліда 2 групи ,лежачої, за якою Павло здійснював офіційний постійний догляд) , батька (інваліда 2 групи, ампутована одна нога), двох малолітніх доньок та вагітної дружини. Як з’ясувалося згодом Павла вже й не думали відпускати додому, попри те, що він згідно ЗУ “Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку” не повинен бути мобілізованим. І навіть тоді, коли в дружини стався викидень, його т.в.о. військової частини не відпустив навіть на 10 днів додому. Саме тоді Середюк вчинив непокору”, – розповів він.

“Сьогодні ми з Павлом “здались” і вирішили припинити боротьбу за справедливість. На прохання Павла, мною було подано клопотання про закриття кримінального провадження, яке задоволене Володимир-Волинським міським судом. Результат такий: провадження закрите, Павло Середюк звільнений від будь-якої кримінальної відповідальності. Павло задоволений… На мою думку, ми були за крок від виправдувального вироку. Та перспектива, продовження судових перегонів, які тривають вже пів року в Павла викликають паніку, тим більше, що свідок-офіцер, який міг би дати пояснення в суді на користь Павла вже вшосте не прибув на виклик суду. Та й якби прибув чи розповів би тепер про події річної давнини?!” – мовив Нагорний.

“Як сказав сьогодні Павло: “Стан здоров’я мами і тата за рік погіршився… З тією зарплатою, яку мені платили (він в частині ремонтував техніку) я вліз в величезні борги, бо треба було платити за ліки та догляд за мамою. Тепер треба відробляти».
Перед засіданням я спробував востаннє переконати Павла продовжити боротьбу, але він аж побілів як почув про чергові засідання і тільки сказав: “Василю, пошкодуйте, посівна йде, кожний день на рахунку, в мене тільки моркви півтора гектара засіяно. Мама, тато аж посвітліли, як взнали, що можна припинити це все…”, – додав Нагорний.

За інформацією волонтера,  військова прокуратура планує подавати апеляцію на вирок суду. 

“Чекаю з нетерпінням) Я розумію і навіть горджусь тим, що не є адвокатом, якого рекомендують обирати військові прокурори, я нічого не просив у них, ні разу питань не «рішав» і не «рішатиму», але хотілося б чесної боротьби в судах і чесних угод з бійцями…” – написав Нагорний.