Сказали, хто захищатиме Романюка в суді

Єдиним представником усіх відповідачів у справі за позовом Андрія Осіпова щодо корупційного авто буде начальник юрвідділу Луцької міськради Олександр Рачков.

Про це Осіпов повідомив у Facebook.

Андрій Осіпов вважає, що “Романюка в суді не може захищати Олександр Рачков, адже йому платять із міського бюджету, а у справі йдеться про персональне порушення мера, тому він мав би найняти адвоката за власний кошт та ходити до суду особисто, а не відсиджуватися в службовому кабінеті. Лучан мають право заслухати не адвокатську версію дій мера, а особисті пояснення міського голови у суді”.

Нагадаємо, депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов подав у суд на міського голову Миколу Романюка через незаконну, на його думку, безплатну позичку автомобіля для мера. Справу розглядатиме суддя Луцького міськрайонного суду Олександр Гринь. Засідання у справі відбудеться 8 травня о 14:00.

Для службового користування Луцького міського голови Миколи Романюка виконком міськради безоплатно позичив у приватного підприємства «БРІС ЛТД» автомобіль «Хюндай Соната» 2012 року випуску вартістю 293 тисячі гривень. Договір уклали на 1 рік 1 лютого 2014 року та продовжили 30 січня 2015 року.

Андрій Осіпов вважає, що це порушує норму статті 17 закону «Про засади запобігання та протидії корупції»: «Органам державної влади, органам місцевого самоврядування забороняється одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно послуги та майно, крім випадків, передбачених законами або чинними міжнародними договорами України».

Він зауважив, що порушення підпадало під санкцію статті 172 Кодексу про адміністративні правопорушення. Однак у 2013 році цю статтю замінили, тому наразі немає норми, яка передбачала б санкції за дії виконкому і Романюка через позику автомобіля, проте це не означає, що порушення немає.