На Волині молодь «воюватиме» в лісі

У лісах поблизу селища Цумань та села Берестяне Ківерцівського району розпочалася десята теренова гра «Звитяга».

1травня відбулося відкриття таборування. Змагання триватимуть до 4 травня.

«Звитягу» традиційно організовує всеукраїнська молодіжна організація «Національний Альянс». Метою є патріотичне виховання молоді, навчання основ військової тактики і дисципліни та фізична підготовка до боїв.

«Десятки хлопців і дівчат з числа «Звитяги» зараз захищають кордони нашої держави в різних збройних формуваннях . Кожен з них був тут. Кожен з них боровся за прапор, відчував ті самі емоції які будете відчувати ви впродовж чотирьох днів», – сказав керівник «Національного Альянсу» Богдан Бальбуза.

Він розповів, що хоч кожного року гру присвячують воїнам УПА, сьогодні на Сході України маємо нових Героїв.

Цьогоріч участь в грі візьмуть понад 350 юнаків та дівчат віком від 15 до 28 років. Учасники, які не досягли 18-ти річного віку допускалися до участі у змаганнях лише з письмового дозволу батьків. На теренову гру приїхали хлопці та дівчата з Волині, Чернігівщини, Черкащини та навіть Луганщини.

Усі учасники отримали «виряд» – список необхідних речей, які кожен привіз із собою. Житимуть звитяжці у наметах та харчуватимуться на спільній кухні. Учасників «Звитяги» розділили на дві сотні та «третю силу». До складу останньої увійшли в основному досвідчені «звитяжці», які пройшли декілька таборів. Вони будуть влаштовувати пастки та диверсії для сотень.

«Також вони володіють чорним прапором, який може стати вирішальним у кінці гри. Котра сотня ним заволодіє, та і переможе. Прапор оцінюється у 500 балів»,- розповіла співорганізатор «Звитяги» Юлія Грищук. Сотні будуть позначені пов’язками різних кольорів та змагатимуться між собою.

Переможе та сотня, учасники якої наберуть більшу кількість балів. Бали нараховують за пов’язки, зірвані із учасників команди-суперника та здобуті у боях знамена. Організатори наголошують, що заборонено бити інших учасників, важливо саме зірвати пов’язку. За дотриманням правил слідкуватимуть спостерігачі сотень та ради Вищих Спостерігачів.

Після промов керівників Національного Альянсу, народного депутата Ігоря Гузя учасників поблагословив та посвятив священик. Бійці розійшлися по сотнях готуватися до змагань. Переможця визначать у понеділок, 4 травня, за сумою балів, отриманою сотнями у боях.