Лучани нарікають на незавершені меліоративні роботи

Через обміління водойми у парку імені 900-річчя Луцька місцеві мешканці бояться, що вона пересохне влітку.

Про це йшлося під час 73-ї сесії міськради 29 квітня, – повідомляють Волинські Новини.

З відповідним депутатським запитом до міського голови звернувся депутат Сергій Сівак. З його слів, доволі часто до нього звертаються мешканці вулиць, розташованих поблизу парку імені 900-річчя Луцька, нарікаючи на незавершені меліоративні роботи з розчищення русла річки Сапалаївки. З його слів, ці роботи мають негативний чинник, пов’язаний з різким падінням рівня води у водоймі, що у парку. Це перетворило улюблене місце відпочинку мешканців навколишніх вулиць у мілку калюжу, яка у спекотне літо, можливо, зникне взагалі.

Депутат нагадав, що неодноразово, у тому числі, під час сесій міськради, від міського голови Миколи Романюка чули про плани спорудження на переході через річку в районі вулиць Мазепи та Ветеранів регулюючого шлюзу для підйому і утримання прийнятного рівня води в парковому озері. Зважаючи на те, що в проектній документації з покращення гідрологічного та санітарного стану Сапалаївки не було передбачено виконання робіт з облаштування дамби та спорудження регулюючого шлюзу у вказаному районі, депутат просив створити робочу групу у складі представників управління капітального будівництва, відділу екології та департаменту житлово-комунального господарства міськради для напрацювання оптимальних пропозицій вирішення цієї проблеми.

Міський голова відповів, що не бачить необхідності створення додаткової групи, тому що вся кошторисна вартість проекту розчищення русла Сапалаївки разом із Теремнівськими ставками становила понад 5 мільйонів гривень. Частину робіт, з його слів, виконали, проте невелику частину русла у проекті не передбачили. Таким чином,він вважає, що потрібно доручити управлінню капітального будівництва допрацювати проект.

Попри те, що у запиті йшлося про актуальну проблему для мешканців міста, депутати його не підтримали.