Видали брошуру для військовослужбовців

Громадські активісти презентували брошуру для військових та їх рідних «Пільги та гарантії для учасників антитерористичної операції». У виданні можна знайти інформацію про те, як отримати статус учасника АТО, посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни та інші нагальні проблеми армійців.

Про це інформує портал «Правовий простір».

Менеджер проекту Фундації «Відкритий діалог» Агнєшка Гуральська багато подорожувала зоною бойових дій і наголошує на тому, що військові не знають своїх прав.

«До цих пір більшість не знає своїх прав, не знають, як отримати статус учасника АТО. Наприклад, в добровольчих батальйонах військові спочатку просто їхали воювати, а потім починали думати, як займатися документами. Саме тому й виникла ідея зробити інформаційну брошуру, яка мала б пояснювати, як отримати статус учасника бойових дій, який є основою для отримання і пільг, і фінансової допомоги», – розповіла активістка.

Волонтери їздили зоною бойових дій та роздавали брошуру солдатам. «Ми запитували їх, чи зрозуміла вона їм, чи їм цікава вона, що їм важливо, і кожного разу виявлялось, що у них були наступні запитання. Вони не все розуміли, бо вони не є юристами. Тому це найактуальніша і найповніша інформація для військових», – додає Гуральська.

На 30-ти сторінках видання містяться зауваження бійців і відповіді на їхні запитання:

– як отримати посвідчення «Учасник бойових дій»;

– пільги для військовослужбовців;

– реабілітація армійців;

– особливості надання відпусток військовослужбовцям під час особливого періоду;

– особливості виплати винагород військовослужбовцям;

– як отримати посвідчення «Інвалід війни» та одноразову грошову допомогу при пораненні, інвалідності чи смерті військовослужбовця;

– одноразова грошова допомога при пораненні;

– одноразова грошова допомога у випадку смерті;

– допомога на поховання;

– як військовослужбовцю оформити пенсію;

– як членам сім’ї військового отримати допомогу в місцевих органах державної влади і самоврядування;

– як солдати можуть отримати безоплатну правову допомогу.

У брошурі є список використаних нормативно-правових актів, а також список контактів громадських організацій для військових та контактні дані і гарячі лінії різних державних органів країни.

Завантажити брошуру можна тут: broshura_ATO.

295fdc87d658f559ef2cffb7fe8f65ee_XL

Менеджер проекту Фундації «Відкритий діалог» Агнєшка Гуральська