Владу міста на Волині просять не обмежувати продаж алкоголю

У Володимирі-Волинському відбулись громадські слухання щодо обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста. Рішення розглянуть на черговому засіданні міської ради, адже місцеві підприємці проти.

Про це інформують у прес-службі міської ради.

28 квітня відбулись громадські слухання проекту рішення міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського».

Заступник мера Володимира-Волинського Лариса Кулікова розповіла, що ініціатором заборони продажу алкоголю вночі стала «Самооборона Волині», яка звернулась у міськраду з відповідним зверненням. Нагадаємо, продавати алкоголь та слабоалкогольні напої після 22-ї уже заборонили у Нововолинську, Ковелі та Луцьку.

Підтримав пропозицію і представник міліції міста Віктор Рибачик. Правоохоронець наголосив на тому, що під час дії рішень виконавчого комітету міськради про тимчасову заборону продажу алкоголю вночі правопорушень, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, значно поменшало.

Лікар-нарколог місцевого територіального медоб’єднання Валентина Хомюк також була «за». Медик навела приклади та статистику отруєнь, отриманих травм, поранень громадян внаслідок розпивання алкогольних напоїв.

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому Вячеслав Петрук та директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та  молоді Ірина Пикалюк стали на бік самооборони. На думку держслужбовців проблема полягає не тільки у порушенні порядку у місті військовослужбовцями, а й у вживанні спиртного молоддю. Так, під час проведення рейдів виявлено продаж в магазинах  алкоголю неповнолітнім.

Натомість голова Володимир-Волинської спілки промисловців і підприємців Наталія Любімцева запропонувала ввести обмеження на продаж алкоголю лише в районі дислокації військової частини, а не на території всього міста. За словами бізнесмени, у зв’язку з кризою підприємцям, які торгують алкоголем в нічний час, і так дуже складно працювати в таких умовах. Мовляв, заборона зменшить надходження до міського бюджету від акцизного збору та спровокує безробіття через звільнення працівників магазинів, які працюють в нічний час.

Заборонити продаж алкоголю після 22:00 години не тільки в закладах торгівлі, а й у закладах ресторанного господарства запропонувала підприємець Олена Ситнік. В той час, як її колега Костянтин Буткевич наголосив, що міліція та командування військової частини повинні контролювати порядок у місті.

Проект рішення разом з пропозиціями, поданими на громадських слуханнях внесуть на чергове засідання міськради.