У Луцьку люди «повстали» проти будівництва

Жителі двох будинків на вулиці Воїнів-Інтернаціоналістів організувалися проти будівництва магазину поблизу будинку №4.

Словесна перепалка між мешканцями і будівельниками стався 30 квітня.

Представники забудовника наполягають на тому, що будівництво законне і у них є всі необхідні дозволи. У планах забудовника – звести «тимчасову споруду» площею 30 метрів квадратних під продуктовий магазин.

Будівництво розпочали 30 квітня о 11:00. Нікого з мешканців сусідніх будинків не повідомили про будівництво, більше того – ніхто не питав, чи згодні вони на «нових сусідів».

«До мене звернулися жителі нашого будинку з претензіями, що я підписала документи про згоду на будівництво. Я нічого не підписувала,в мене ніхто погодження не питав, не було зборів мешканців. Ми просимо сюди власника будівництва, щоб він пояснив ситуацію. Нікого не питали. Ми проти магазину чи бару на цій території», – каже управдом будинку №4 Наталія Сєрік.

Мешканці сусідніх будинків наголошують, що це кооперативна територія і вони уже 26 років сплачують гроші за цю землю. У майбутньому тут планували облаштувати дитячий майданчик. Якщо ж будівництво «тимчасової споруди» таки завершать, то, за словами жителів, до будинків не буде під’їзду. Також вони хвилюються, що не зможуть доїхати автомобілі швидкої чи пожежників .

«У нас чотири рази вже були пожежі. А якщо, не дай Бог, знову горітиме, то пожежний автомобіль не заїде», – обурюються люди. До того ж, біля будинків і так мало місця, щоб гуляти з дітьми.

Оскільки працівники будівництва не назвали власника та не показали людям документів, лучани вдень блокували будівництво. Згодом почали збір підписів жителів сусідніх будинків проти будівництва магазину та навіть викликали міліцію.

Надвечір приїхали представник забудовника та головний інженер будівництва Сергій Ярмолюк. Він представив документацію на будівництво, проте люди вирішили не розходитися, оскільки дозвіл було видано без їхньої згоди. Представники “Самооборони”, які приїхали на місце події, пояснили мешканцям, що будівельники діють згідно наданої їм документації, а людям необхідно звернутися в міську раду. Там мають пояснити, чому виконком дав дозвіл на будівництво без згоди сусідів.

Приїхав також депутат обласної ради Святослав Боруцький, який пообіцяв зв’язатися особисто з міським головою Миколою Романюком та допомогти жителям сусідніх будинків розібратися з законністю забудови. Лучани домовилися з депутатом, що одразу ж після вихідних спільно звернуться в міську раду.

Після візиту “самооборонівців”, депутата та міліції робітники розгорнули пісок, привезений для будівництва та зібрали техніку. Після цього огородили територію стрічкою та поїхали з будівництва.