У Луцьку заявили про махінації з тендерами в міськраді

Активісти громадської організації «Межа» заявляють, що викрили незаконний тендер між департаментом ЖКГ Луцької міськради та ТзОВ «Теркомуналсервіс».

Про це повідомляє видання Вісник+К.

Так, 30.12.2014 року департамент оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг щодо прибирання вулиць Луцька на 2015 рік. Очікувана вартість закупівлі становила 6 733 727 грн.

Розкриття пропозицій вищевказаних відкритих торгів відбулося 02.02.2015 року. Найменшою за вартістю пропозицією була пропозиція ТзОВ «Теркомуналсервіс» на 7 312 956,49 грн.

Також ТзОВ «Теркомуналсервіс» для у часті у конкурсних торгах подало всі документи, передбачені документацією конкурсних торгів. Тож 11 лютого ТзОВ «Теркомуналсервіс» визнали переможцем торгів.

Однак, у ГО «Межа» стверджують, що з’ясували обставини, які свідчать про антиконкурентну змову, корупційні дії та порушення чинного законодавства комітетом конкурсних торгів департаменту під час проведення цієї закупівлі:

1)ТзОВ «Теркомуналсервіс» зареєстровано 03.02.2014 – за три місяці до оголошення вказаного тендеру. Відтак на практиці такий учасник не може відповідати вимогам конкурсної документації, таких як: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів; наявність фінансової спроможності та інші технічні, якісні та кількісні вимоги до предмета закупівлі.

2)ТзОВ «Теркомуналсервіс» зареєстровано за адресою: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 18, оф. 105/6. Засновником цієї юридичної особи є – Швець Ігор Вікторович. Водночас, за цією ж адресою зареєстровано ТзОВ «Тернопіль комунал сервіс», керівником якого є той же Швець Ігор Вікторович. Відповідно до рішення Господарського суду Тернопільської області від 06.05.2014 справа №921/287/14-г/17 за позовом Антимонопольного комітету України у Тернополі з ТзОВ «Тернопіль комунал сервіс» стягнено штраф у сумі 50 000 гривень у справі №659-УД «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу».

3)Основним видом діяльності ТзОВ «Теркомуналсервіс» є інші види діяльності із прибирання (КВЕД 81.29), що не відповідає кваліфікаційним критеріям до учасників вищевказаних конкурсних торгів.

Тому «Межа» звернулася з відповідними зверненнями до Державної фінансової інспекції у Волинській області та до обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Згідно з інформацією, що вказана у отриманому листі від антимонопольників, засновник ТзОВ «Теркомуналсервіс» Швець І.В., він же директор ПП «Дисконт Плюс» (Луцьк), у 2008 році рішенням адмінколегії АМКУ був притягнутий до відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з накладенням штрафу обсягом 6 000 гривень та пені в 8 000.

Окрім того, відповідно до отриманого «Межею» листа від фінінспекції розпочато перевірку, яка станом на 28 квітня тривала.

Раніше Держфінінспекція за зверненням «Межі» вже скасовувала незаконну закупівлю Департаментом житлово-комунального господарства послуг щодо прибирання снігу в Луцьку на 2015 рік, в якій також приймало участь ТзОВ «Теркомуналсервіс».

Нагадаємо, власником підприємства «Теркоміналсервіс» є Ігор Швець, якого пов’язують з екс-заступником міського голови Луцька, а нині – представником громадської платформи «Інститут розвитку міста» Владиславом Стемковським.

item-87-lyst

item-11-lyst01