У Луцьку переселенці розповіли про свої проблеми

Найбільші проблеми переселенців на Волині – житло, робота, оздоровлення дітей.

У Луцьку відбувся круглий стіл «Волинь-Донбас.Єдина Україна. Шляхи інтеграції переселенців Криму та Донбасу в місцеву громаду м. Луцька», під час якого представники організації «Переселенці Криму та Донбасу» зустрілися з представниками влади та громадськістю. Захід відбувся 29 квітня.

Голова організації «Переселенці Криму та Донбасу» Олена Лупіна-Черемкова розповіла, що основною метою організації та зустрічі загалом є пошук ефективних шляхів інтеграції переселенців.

Вона зазначила, що переселенці і досі не можуть знайти порозуміння з владою. Перша проблема – житло. Так, активісти виступили з ініціативою відремонтувати закинуті будинки, якщо місцева влада видасть дозвіл на проживання. Однак більшість таких будинків знаходяться на балансі у різних відомств, і через це не можуть бути передані переселенцям. Як приклад вони розповіли про закинутий будинок офіцерів у Луцьку, який знаходиться на балансі технічного університету.

Водночас активісти зазначили, що в інших містах знайшли можливість передати такі будівля у користування переселенцями. Також переселенці мають ідеї про переобладнання малокомплектних шкіл у гуртожитки за умови згоди громади.

Не менш важливим питанням є працевлаштування переселенців та оздоровлення дітей влітку.

Крім того, організатори зустрічі зазначили, що у людей часто виникає негатив до переселенців. Це відбувається після озвучення об’ємів грошей, виділених з бюджету на підтримку переселенців. Тому, на їхню думку, необхідне прозоре висвітлення витрат цих коштів.

Під час зустрічі вирішили запропонували розробити перелік питань, які передадуть владцям для пошуку шляхів вирішення.