У Луцьку п’ятьом чиновникам дали безплатні квартири

П’ятьом працівникам облради виділять соціальне житло.

З 11 квартир, що готовий передати обласній раді «Луцьксантехмонтаж №536», 7 віддадуть нужденним, інвалідам і сиротам, а 4 – працівникам облради, – повідомляє Громадське.Волинь.

Це випливає із відповідного рішення волинських депутатів.

Факт викликав суперечливі думки з приводу саме такого розподілення соціального житла. Чому в чергу за квартирами будинку, що зводиться на вулиці Набережній обласного центру, вписали людей, які стоять далеко не першими в загальній і пільгових чергах на отримання житла? А також,  чому до цього рішення потрапило 4 працівники апарату обласної ради? Саме ці питання звучали від власне депутатів і громадських активістів.

Кілька років тому, з ініціативи депутата обласної ради Анатолія Грицюка, був напрацьований проект про першочергове вирішення квартирного питання нужденних волинян. До нього потрапили люди, які оббивали усі владні пороги з проханням допомогти з житлом. Окрім того, за словами нинішнього голови обласної ради Валентина Вітера, існує програма, згідно з якою держава зобов’язує забезпечувати житлом з-поміж інших категорій населення працівників апарату облради.

Керуючись бажанням допомогти усім цим людям,  депутати «волинського парламенту» звернулися з проханням до Луцької міської ради виділити понад 50 сотих землі на вул. Набережній для будівництва соціального житла. Конкурс на втілення цього проекту виграло  ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536», генеральним директором якого є депутат облради Ігор Чорнуха. Землю підприємству дали з умовою, що від загальної квадратури збудованої там багатоповерхівки віддасть 10% обласній раді. Зараз на території будівництва тривають підготовчі роботи. Майбутня багатоповерхівка розрахована на 128 квартир. Окрім тих 11-ти, решту продадуть.

Проекти Грицюка і Вітра про безоплатне житло депутати вирішили обєднати. На сесії обласної ради прийняли рішення “Про встановлення черговості отримання квартир особами, які потребують поліпшення житлових умов”.

обласна рада вирішила звернутися до виконавчого комітету Луцької міської ради з проханням розглянути питання про розподіл житла (однокімнатних квартир) особам, які потребують поліпшення житлових умов, у разі його передачі Волинській обласній раді забудовником в установленому законом порядку, інвалідам:

Бобровському Григорію Івановичу, жителю міста Луцька, інваліду ІІ групи;

Мойсі Степану Едуардовичу, жителю міста Луцька, інваліду зору І групи, працівнику бюджетної сфери;

Бакаєвичу Валерію Михайловичу, жителю міста Луцька, інваліду І групи загального захворювання;

– Кислюк Наталії Андріївні, жительці міста Луцька, інваліду дитинства    ІІ групи, працівнику бюджетної сфери;

1.2. Працівникам бюджетних установ, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області:

–  Козак Галині Миколаївні, жительці міста Луцька, медсестрі Волинської обласної клінічної лікарні;

Жибаку Ігорю Івановичу, жителю міста Луцька, начальнику Волинського обласного бюро судово-медичної експертизи;

1.3. Сироті:

– Вороб’ю Андрію Юрійовичу, жителю міста Луцька;

1.4. Працівникам виконавчого апарату Волинської обласної ради:

– Гейник Галині Миколаївні, жительці міста Луцька, консультанту загального відділу виконавчого апарату Волинської обласної ради;

– Лукашук Оксані Володимирівні, жительці міста Луцька, начальнику відділу інформаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Волинської обласної ради;

– Філіпчук Ользі Володимирівні, жительці міста Луцька, консультанту загального відділу виконавчого апарату Волинської обласної ради;

Бубенщикову Анатолію Васильовичу, жителю міста Луцька, консультанту голови Волинської обласної ради з питань запобігання та виявлення корупції.

Найцікавіше, що окремі претенденти з цього списку навіть не стояли до цього на квартирній черзі в Луцькраді. А більшість з них були там далеко не в першій десятці. Це стосується зокрема начальника бюро судово-медичної експертизи Ігоря Жибака, медсестри обласної лікарні Галини Козак і радника голови облради у питаннях боротьби з корупцією Анатолія Бубенщикова.

«За яким принципом формувався цей проект рішення і чому вибрали саме цих людей, зрозуміти важко», – каже старший інспектор департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Світлана Побережна.

Самі ж депутати наголошують на компромісності даного рішення. Адже нібито так примирили нужденних і працівників облради, які також мають право на соціальне житло.