Сказали, скільки машин на «стихійному» авторинку Луцька

У четвер та неділю на луцький авторинок в районі вулиці Єршова приїжджають за різними оцінками 2500-3000 машин. Проте на території, яка власне належить авторинку, вміщаються тільки 1200-1500.

Про це розповів секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко під час сесії міськради 29 квітня.

За його словами, власники ринку погодилися розширити його на 2 гектари завдяки домовленостям із Прилуцькою сільською радою. Посадовець відзначив, що, на його думку, варто дати можливість розширити нинішній ринок, а не переносити його в район ДПЗ, бо тоді ринки просто можуть розділитися.

Григоренко пропонує різними засобами прибрати стихійний ринок, облаштувати асфальтне покриття та зберегти авторинок на нинішньому місці. Ще варто подумати про прокладання альтернативного під’їзду до авторирнку.

Нагадаємо, під час громадських слухань 22 грудня 2014 року створили робочу групу, щоб вивичити можливість перенесення Луцького авторинку із вулиці Єршова, де він створює багато незручностей. Група обирала із 3 різних варіантів та вирішила, що торгівлю варто перенести на вулицю Боженка,1 в місті, що поряд із “Новим ринком”. Таку пропозицію, за словами Григоренка, підтримали члени комісії: Косянчук М.П. – підприємець, Левчук О.П. – підприємець, Титов С.М. – підприємець, Сидун І.О. – підприємець, Яковлев Т.В. – заступник міського голови, Главічка В.Й. – начальник ВДАІ з обслуговування міста Луцька УМВС.

Під час обговорення депутат Андрій Осіпов зауважив, що діяльність робочої групи взагалі нелегітимна, бо міський голова не має повноважень створювати робочі групи, це функція депутатів міської ради. Він вважає, що даішники можуть оштрафувати всіх, хто там неправильно паркує автомобілі, можна оштрафувати.

Натомість його колега Павло Данильчук запропонував продовжити роботу комісії та залучити до неї більше громадських активістів, зокрема із «Автомайдану України».

Також до розмови долучилися бізнесмени. Так, Іван Сидун підтримав перенесення ринку, бо на Єршова немає необхідних умов для розміщення такої кількості автомобілів. Підприємець Юрій Дехтяренко («Дельта 7») відзначив, що  11 гектарів на Боженка для ринку цілком достатньо.

Натомість представник діючого авторинку Сергій Дьомін наполягає, що в них достатньо місця для розміщення всіх машин, однак підприємцям просто дешевше і зручніше пакуватися на стихійному. Тому він пропонує торговище не переносити і шукати компромісу.