«Прихватизоване» людиною Колісника хочуть повернути громаді

Прокурор Ківерцівського району вимагає скасувати рішення РДА про дозвіл на виведення землі із користування «Мисливського господарства «Звірівське» та приватизацію її екс-директором цього підприємства Андрієм Шпоруком.

Чергове судове засідання в рамках розгляду цього цивільного позову відбулося у Ківерцівському районному суді в середу, 29 квітня.

Як ідеться у позовній заяві, 27 грудня 2013 року Ківерцівська РДА, яку очолював Зиновій Колісник, прийняла рішення про припинення користування земельної ділянки площею 0,25 гектара державним підприємством «Мисливське господарство «Звірівське» та передачу її директору цього підприємства Андрію Шпоруку.

Таке рішення, згідно із позицією прокуратури, РДА не мала права приймати, адже ділянка належить до лісового фонду, а приймати рішення щодо неї мають лише за погодженням із Державним агентством лісових ресурсів.

Проте представник Андрія Шпорука в суді Максим Мохнюк відзначив, що є лист начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Василя Василенка, де той наполягає: земля не належить до лісового фонду, а є ділянкою землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Така відповідь Василенка розбігається із відповіддю його підлеглих з районного відділення Дерземагентсва: там в одному документі вказують, що це земля сільськогосподарського призначення, а в іншому – що земля належить до лісового фонду.

Тому суддя Олександр Костюкевич вирішив витребувати в земельників детальне роз’яснення щодо статусу землі.

ПРО ЗВ’ЯЗОК ШПОРУКА І БОГДАНА КОЛІСНИКА ЧИТАЙТЕ ТУТ

Проте, за словами прокурора, рішення РДА навіть без цього є незаконним, адже виділяти землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення має право облдержадміністрація, а не районна державна адміністрація.

Учасник процесу зі сторони позивача, самооборонівцеь Богдан Рущинський зауважив, що приватизація будинку, який власне і стояв на ділянці 0,25 гектара, також була незаконною, адже до цього Шпорук вже приватизував будинок в селі Берестяне Ківерцівського району. Тобто просити другий будинок на Мисливській, 4 у Звірівському посадовець вже не мав права. Ниніж він вже розібрав той будинок та вивіз звідти будівельні матеріали.

Проблеми у судовому розгляді викликає і те, що Андрій Шпорук знищив багато документів про свою діяльність, коли ішов із посади.

Тож, засідання суду перенесли, аби отримати пояснення від Держземагентства.

Нагадаємо, раніше суд визнав законним звільнення Шпорука після тривалої «тяганини».