Кабмін попросять спростити видачу посвідчень учасника АТО

Бійці, які повертаються додому зі Сходу, досі не отримали посвідчення учасників АТО. Голова координаційної ради допомоги учасникам АТО при міському голові Ярослав Мудрик розповів про це 29 квітня.

Інформує Волинський інформаційний портал.

Чоловік повідав, як днями був свідком випадку, коли в автобусі розраховувався за проїзд знайомий, який рік служив на Сході України. «І коли ми почали розмовляти, то виявилося, що у нього немає посвідчення учасника бойових дій. Тоді я задумався над більш широким питанням. Ми – напередодні святкування Дня перемоги, і є таке поняття, як одноразова грошова допомога учасникам бойових дій. І я зрозумів, що більшість військовослужбовців, які повернулися із зони АТО, не мають посвідчень. Відповідно, вони і не отримають цю одноразову матеріальну допомогу», – зазначив Ярослав Мудрик.

Адже, як пояснив чоловік, ця допомога визначена Кабінетом Міністрів і виплачується згідно зі списками, складеними на підставі посвідчень. І ці списки формуватимуть до 5 травня.

Тож Ярослав Мудрик прийшов на сесію облради, аби розповісти про цю проблему та ініціювати внесення в порядок денний питання щодо розгляду звернення до Кабінету Міністрів. Пропонується, щоб списки на надання одноразової грошової допомоги формувалися не на підставі посвідчень, а довідок про участь у АТО, або продовжити термін її виплати до 30 грудня.

«Щоб усі хлопці отримали грошову винагороду. Тоді всі однаково будуть вшановані державою», – пояснив Ярослав Мудрик мету такого звернення.

Однак сесія облради так і не відбулася. «Громадські організації все одно будуть ініціювати звернення до Кабміну, але все ж є різниця, коли його ініціює обласна рада», – з жалем зазначив чоловік.