Депутат Волиньради погрожував прокуратурі люстрацією

Борис Загрева

Депутат Волиньради Борис Загрева у розмові з працівниками прокуратури погрожував їм люстрацією через поміщення в смітник.

Розмова відбулася під час перевірки прокуратурою фактів неправомірних дій працівників Шацького РВ УМВС України, викладених у зверненні жителів Шацька, яке депутат додав до свого запиту, озвученого 23 березня.

За результатами розгляду звернення встановлено, що таких “жителів” у Шацьку нема. Єдина реальна особа, вказана серед “авторів” звернення, пояснила, що жодних звернень особисто чи колективно з іншими громадянами щодо неправомірних дій працівників Шацького РВ УМВС України не писала і не мала наміру писати.

Окрім того, “звернення жителів смт. Шацьк”, на яке посилається у своєму запиті депутат Волинської обласної ради Борис Загрева, не відповідає вимогам ст. 5 Закону України “Про звернення громадян”, адже воно не підписане авторами й у ньому не зазначено їхніх адрес, а тому, відповідно до ст. 8 вказаного Закону, це звернення визнане анонімним, – кажуть в прокуратурі.

Сам депутат відмовився прибути до прокуратури області задля повідомлення про обставини отримання звернення та надання іншої інформації, яка може свідчити про неправомірні дії керівництва Шацького РВ УМВС України у Волинській області.

При цьому, телефоном він повідомив,  що, у разі невжиття заходів реагування до керівництва Шацького райвідділу міліції, залучить громадськість задля організації акцій протесту та влаштує працівникам прокуратури й УМВС України у Волинській області “люстрацію”, поміщаючи правоохоронців до смітників, – стверджують в прокуратурі.

Відтак прокуратура області доводить до відома громадян та депутатів усіх рівнів: усі громадяни України, а також представники органів влади та місцевого самоврядування повинні діяти, дотримуючись вимог чинного законодавства. За вплив же у будь-якій формі на працівника правоохоронного органу з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися прийняття незаконного рішення, статтею 343 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність – від штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 3 місяців арешту.