Бурштин, угіддя, нехлюйство: чому депутати Волиньради прогулюють

Волинська обласна рада вчетверте не змогла завершити 34-у сесію. Волинське Агентство Розслідувань спробувало розібратися, чому так сталося.

Для цього ми звернулися до депутатів ради з проханням висловити власну думку щодо причин такої недисциплінованості колег.

Анатолій Якубюк вважає, що така ситуація склалася через дисциплінованість обранців громади. Подібну позицію відстоює і Валентин Скуба.

Інші вбачають причину у деяких питаннях, винесених на сесію, зокрема, про це говорять Володимир Войтович та Володимир Дуб. За словами Дуба, частина депутатів не бажає розглядати конкретні майнові питання, проекти рішень яких вніс голова ради Валентин Вітер. Йдеться про продаж комунальних автомобілів за заниженими цінами. Тому, на його думку, деякі депутати не приходять на засідання, щоб не голосувати по цих питаннях.

Перший заступник голови ради Олександр Пирожик думає, що сесію не завершують через «зацікавленість певних депутатів в конкретних питаннях» , і щоб зрозуміти в яких варто проаналізувати, обранці громади яких фракцій не з’явилися. На його думку, невизначеність існує по екологічних, майнових, а також пов’язаних із передачею мисливських угідь питаннях.

Практично поділяє думку колеги Віктор Коротун. Він зазначив, що є депутати, які хочуть «повпливати» на рішення, наприклад, по бурштину та мисливських угіддях, але не хочуть прямо втручатися. Тому, на думку Коротуна, вони і не з’являються на сесії.

Яків Смокович зазначив, що деякі депутати більше цікавляться своїм бізнесом, ніж питаннями звичайних людей, які виносять на сесію. «Можливо, і бурштинові питання тут грають роль, бо деякі депутати відстоюють певні інтереси», – міркує він. Але, на думку депутата, це не визначальний фактор депутатських прогулів. Головною причиною він вважає те, що депутати дома недостатньо добре ознайомлюються з проектами рішень, і через це розтягується їх обговорення. «Це несерйозний підхід», – вважає Смокович.

Частина депутатів каже про конкретні питання, яких не хочуть розглядати народні обранці. Так, Володимир Латковський вважає, що сесія облради затягується через «певні» питання, серед яких – «бурштинові» питання Василя Столяра. Латковський каже, що є певна група осіб, які не готові приймати рішення з питань по бурштину, оскільки зараз Верховна Рада розглядає законопроект з цього питання.

На думку Латковського, треба вирішувати питання і передавати бурштин у приватні руки, бо «тоді буде серйозне ставлення до цього питання».

На думку Василя Столяра, сесія не відбулася лише через «халатне відношення депутатів», і це питання їхньої совісті. «Дисциплінованість депутатів покращиться лише тоді, коли вони самі цього захочуть, і до питань про бурштин це не має ніякого стосунку», – сказав він.

Валентин Вітер вважає, що в порядку денному сесії залишилися питання, які розділяють депутатів на приблизно рівні частини, і «то одна, то друга сторона «навмисне» затягують сесію, щоб не відбувся розгляд цих питань».

«Кожне питання хтось лобіює, а хтось не хоче дозволити їм пройти», – мовив посадовець.

«У деяких же депутатів почалася виборча кампанія і вони починають використовувати час для повторного розгляду питань, піарячись на цьому…», – додав він.