Презентували книгу про волинян, які загинули на Сході

Днями побачила світ книга «Волинський пантеон: Схід-2014». Її презентація відбулася 28 квітня у Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.

За підтримки благодійного фонду «Волинь-2014» члени Національної спілки краєзнавців України Олександр Дем’янюк та Геннадій Гулько видали книжку, у якій зібрали імена всіх загиблих у зоні АТО волинян, – пише Волинський інформаційний портал.

Видання вмістило біографічні відомості про героїв, дату загибелі та місце поховання. Один із авторів книги Олександр Дем’янюк розповів, що ідея збору інформації для видання книги виникла кілька місяців тому, коли на Волинь почали привозити загиблих військових. Отож, виникла необхідність увічнити пам’ять полеглих воїнів.

«Ми намагалися максимально підійти до збору інформації та зібрання її в одному виданні», – зауважив Дем’янюк і додав, що наприкінці видання – аналітична вибірка зі статистичними даними щодо військових звань місця проживання загиблих тощо.

Так, тільки 2 райони Волині обійшлися без жертв і втрат. Іще один автор Геннадій Гулько зізнався, що при створенні книжки стикнувся з браком інформації, адже наявні у пресі відомості були розрізнені і суперечливі.

За словами Гулька, автори спеціально не виписували відомі героїчні вчинки кожного з воїнів, бо кожен із них – герой, незалежно від того, що він зробив, боронячи Україну на східному фронті.

Виконавчий директор благодійного фонду «Волинь-2014» Володимир Кривович зауважив, що організація вже має досвід видання книг, утім, це здебільшого були видання про надання домедичної допомоги в умовах бою абощо.

Натомість, коли автори «Волинського пантеону» звернулися до фонду, у його керівництва не було сумнівів, що така книжка необхідна. «Ця книжка – джерело, завдяки якому загиблі герої залишаться в пам’яті поколінь», – підкреслив Кривович.

vR4v57BC3ss ZaznnBjjCUg ZX1_0Bmp064