Під Луцьком вчитель вдарив учня

Мама учня 8 класу Заборольської школи Назара Лимана стверджує, що 9 квітня вчитель фізкультури вдарив її сина. У школі цей вчинок педагога трактують по-своєму, а подальший перебіг подій здивує читача.

Конфлікт виник через інцидент, який стався 9 квітня: Назар Лиман вдарив свою однокласницю Валентину Вовк. Коли дівчина, плачучи йшла коридором, її зустрів вчитель фізкультури Петро Петров. Дізнавшись, хто образив дівчинку, вчитель викликав Назара на «профілактичну бесіду» до спортзалу. Там вже сиділа однокласниця Валя, яку хлопчик образив.

Зі слів мами Назара, вчитель сказав хлопчику, що негарно ображати дівчат та вдарив його по шиї. Коли восьмикласник впав, вчитель вдарив його ногою. Після цього Назар погано себе почував і пішов додому. Єдиний свідок інциденту, Валя, каже, що ніякого побиття не було. Стверджує, що вчитель лише пояснював хлопцеві, чому не можна чіпати дівчат і сказав вибачитися. Після цього вони пішли зі спортзалу.

«Мені того дня подзвонила класний керівник зі школи і сказала, що син образив якусь дитину, але не сказала, як образив і кого», – згадує Тетяна Лиман. Через деякий час їй зателефонував син і сказав, що йому недобре і він іде додому.

«Зранку йому знов недобре, болить у боці. Я злякалася і запропонувала їхати в лікарню. Тоді мій Назар почав плакати і сказав, що вчора його вдарив вчитель і пригрозив мовчати, інакше «закопає», – розповідає Тетяна Лиман. Вона відвезла сина в обласну дитячу лікарню, а потім – на медичну експертизу, яка встановила у дитини легкі тілесні ушкодженні – подряпину за вухом та гематому на попереку. Тоді батьки написали заяву в міліцію.

Тетяна Лиман каже, що в кабінеті слідчого вчитель визнав свою вину. Опісля батьки і педагог домовилися, що заяву заберуть з міліції, коли вчитель вибачиться перед Назаром на очах у його класу.

«Не хочу, щоб дитину в класі вважали брехуном», – пояснює Тетяна. Домовилися, що вона принесе заяву і віддасть вчителю фізкультури одразу ж після вибачення. Однак, зі слів матері, сталося інакше. Коли Тетяна із сином та вчителем фізкультури увійшли до класу, то вчителька, яка саме вела урок, та директор школи Ірина Приймачук вийшли.

За словами мами учня, вчитель фізкультури почав розповідати про те, що всі люди можуть помилятися, а тоді раптово вихопив в неї заяву.

«Він напав на мене і хотів відібрати заяву. Він штовхнув мене і ми вилетіли з класу. Я впала, він забрав мою заяву та втік. Я була в шоковому стані», – каже Тетяна Лиман. Коли вона прийшла до тями, то побачила, що вчителі надають їй першу допомогу, а заяву хтось приніс назад.

«Уявіть собі, як моїй дитині, це сталося в нього на очах. Я не кажу вже про те, що вчитель роздер мені руку до крові. Я просто хотіла щоб він вибачився. З Назара святого не роблю, він образив дівчинку і я б з ним поговорила про це, але це не дає права вчителю так поводитися з дитиною», – бідкається мати.

Зі слів працівників школи та дітей, ситуація дещо інакша. «Назар дуже здібний хлопчик, але ніяк не розвиває своїх здібностей. Він стоїть на внутрішньо шкільному контролі», – каже директор. Директор розповіла, що про інцидент, коли Назар вдарив однокласницю, повідомили службу у справах дітей. 9 квітня зателефонував батько дівчинки і сказав, що ситуація повторилася.

«На той час Назар вже визнав свою вину та вибачився перед Валею», – зазначає директор школи. 9 квітня директорка зарєєструвала лист на службу у справах дітей внутрішньошкільній документації.

Щодо конфлітку мами та вчителя у класі Назара, то його директор не бачила, мовляв, стояла далі по коридору і огляд їй закрили відкриті двері класу. Тому, каже, не бачила навіть як вчитель фізкультури «вислизнув» з класу.

«Я не бачила, щоб він її бив, я бачила лише, як вона в істериці сиділа біля класу. Це було лише кілька секунд», – пригадує директор. Поряд з тим вона зазначає, що не знає про кримінальне провадження. Якщо таке ведеться і буде встановлено вину вчителя фізкультури, то щодо нього застосують відповідні заходи.

Діти, які стали свідками конфлікту, описують ситуацію так: «Вчитель прийшов і почав говорити, що є ситуації, коли всі помиляються. Він не пояснив, що до чого, і вибачився. Потім повертається, забирає листок і йде, а мама Лимана починає відбирати той листок, і вони виходять з класу»,- каже однокласник Назара Олександр.

Волинське Агентство Розслідувань з’ясувало, що на виклик мами приїхав дільничий Юрій Гриб. Той розповів, що заяву на вчителя від Тетяни Лиман приймав слідчий Луцького райвідділу Андрій Пугач. Цей слідчий займався кримінальним провадженням, яке було відкрите раніше, після звернення щодо отримання тілесних ушкоджень Назаром Лиманом 9 квітня.