Луцьку лікарняну касу звинувачують у фінансових махінаціях

Муніципальна лікарняна каса у Луцьку за 2013 та 2014 рік не надала звіт про витрату 2,4 мільйона гривень.

Про це заявив голова правління фонду «Рідна Волинь» та Волинської обласної лікарняної каси Дмитро Глазунов під час прес-конференції у вівторок, 28 квітня.

Він відзначив, що проаналізував звіти про надходження та витрату коштів муніципальною лікарняною касою у 2013 році та дізнався: зібрали вони зібрали близько 9,2 мільйона гривень, а прозвітували про витрату лише 7,8 мільйона. Тобто, за його словами, про витрату 1,4 мільйона ніхто так і не прозвітував.

У 2014 році, стверджує активіст, приховали 1 мільйон гривень. Глазунов зазначив, що після виходу на пенсію 1 квітня 2015 року екс-начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель офіційно очолив цю структуру, однак мав до неї відношення і раніше. На думку Глазунова, муніципальна лікарняна каса дискредитує сам напрямок лікарняних кас, які працюють як прообрази страхової медицини.

Активіст організації «П’ята влада» Георгій Остров відзначив, що «взявся» за «Муніципальну лікарняну касу» через особистий досвід: у міській дитячій лікарні змусили запалити 50 гривень благодійного внеску в цю касу, щоб зробити дитині УЗД. Тоді він вирішив поцікавитися, на що саме пішли його 50 гривень.

Насамкінець активісти закликали Федора Кошеля прийти на прямий ефір на телебачення, щоб публічно пояснити, куди витратили ці гроші, а також просять ЗМІ долучитися до розслідування, аби «вивести його на чисту воду».

1

Посередині сидить Дмитро Глазунов, справа – Георгій Остров