На Волині буде антикорупційний експеримент

На Волині влада спільно з Приватбанком ініціюють проведення антикорупційного експерименту.

Про це йшлося під час зустрічі заступника голови правління КБ «ПриватБанк» Дмитра Дубілета та директора Північно-західного регіонального управління «ПриватБанку» Андрія Якиміва з головою облдержадміністрації Володимиром Гунчиком. Участь у робочій зустрічі також узяв і луцький міський голова Микола Романюк, – повідомили в прес-службі ОДА.

Говорили про методи подолання корупції. При цьому Дмитро Дубілет зауважив: на Волинь прибув не стільки як представник керівництва фінансової установи, а радше як громадський діяч, аби презентувати результати дослідження сприйняття рівня корупції в Україна.

“Одразу хочу наголосити, що цифри, які ми отримали в результаті опитувань, доволі суб’єктивні, одначе вони дозволяють робити певні висновки, – підкреслив Дмитро Дубілет. – Ми переважно опитували юридичних осіб за посередництвом телефонних дзвінків. І, що цікаво саме для Волині, ви – єдина область у всій Україні, де бізнесмени поставили позитивну оцінку, чим засвідчили мінімальний рівень корупції у відповідній сфері діяльності”.

Одначе презентація результатів дослідження сприйняття рівня корупції – лише привід для зустрічі. Дубілет запропонував свій варіант подолання відповідного явища: “Хочу не лише показати, що нам вдалося з’ясувати, а й запропонувати допомогу. Вважаю, що технологія – один із кращих інструментів, аби налагодити процес”.

Відтак громадський діяч запропонував реалізувати на теренах Волині пілотний проект й перевести певні послуги у електронну площину. Аргумент на користь експерименту – його вже впроваджують на території Дніпропетровської області й на результати не нарікають. Щоби не розпорошувати зусилля на Волині, сторони дійшли згоди, що для початку варто обрати ТОП-послугу.

“Ми готові до такого експерименту, – запевнив Володимир Гунчик. – Проте до його впровадження слід підійти обережно, аби не витрачати зусиль на послугу, яка не буде затребуваною. Схиляюся до того, що починати варто із земельних питань. В області триває процес інвентаризації землі, створена й діє обласна комісія, котра працює упродовж трьох місяців. Процес іде повільно, але він – невідворотній. Тим паче, що нині маємо особливо позитивні умови для реалізації відповідного експерименту завдяки застосуванню жорсткого адмінресурсу – забороні на виділення земельних ділянок довкола Шацьких озер, у деяких сільських радах, де відсутня документація щодо паспортизації. Тиск громадськості шляхом впровадження відповідних ініціатив лише посилить вплив на людей, які створюють передумови для корупції”.

Найкращим майданчиком для впровадження антикорупційного проекту, на думку Миколи Романюка, буде Луцьк, адже саме в обласному центрі Волині функціонує ЦНАП, де надають найбільше кількість адміністративних послуг. 289 – такою цифрою не може похвалитися жоден із регіонів України.

Отож зійшлися на думці, що поряд із поступовим впровадженням відповідної ініціативи, варто презентувати програму громадськості. Й, а на цьому особливо наголошував Володимир Гунчик, розпочинати слід не зі столиці, а з регіонів, аби напрацювати реальний алгоритм дій й врешті отримати позитивний результат.