Волинський суддя-хабарник досі розглядає справи

На Волині вже п’ять років намагаються притягнути до відповідальності суддю Ківерцівського районного суду Івана Підгорного. Посадовець попався на гарячому під час отримання хабара.

Про це йдеться у сюжеті ICTV.

Попри те, що оперативники, так би мовити, зловили служителя Феміди за руку, однак довести його провину не можуть. Підгорний ходить на роботу і отримує зарплату.

На гарячому суддю піймали ще влітку 2010-го. Тоді він мав отримати понад 5000 гривень та пральну машину від місцевих підприємців за постановлення неправосудних рішень у цивільних справах. Свою вину суддя Ківерцівського райсуду так і не визнав. Судова тяганина триває й досі, проте, від роботи суддю-хабарника так і не відсторонили. Щоправда, після численних скарг обурених людей розглядати справи йому заборонили.

Голова Ківерцівського районного суду Олександр Костюкевич так прокоментував  роботу скомпрометованого колеги: «я змушений був внести його в базу нашу і автоматизована система почала йому розбивати справи. А відсторонити його вже по новому кримінально-процесуальному кодексу не можна було, оскільки на той час не було ні генерального прокурора, і не було вищої кваліфкомісії. Бо це були події зразу ж після Майдану. І він десь до місяця почав розглядати справу».

Перше рішення Рівненського суду посадити Підгорного на п’ять років підозрюваний оскаржив. З 2010-го його справу розглядали суди декількох інстанцій, та досі крапку не поставили.

Представник Івана Підгорного каже, що його підзахисний – невинний, а обвинуваченню бракує доказів. «І справа перша була скасована апеляційним судом і направлена на судове розслідування якраз за недостатністю доказів і суперечливістю доказів, які були у справі. І після додаткового розслідування зараз слухається другий раз, а позиція не змінилася», – наполягає адвокат Віталій Столярук.

Місцеві активісти пильно стежать за ходом судових засідань, аби рішення було справедливим і розгнівані тим, що процес затягнувся аж на 5 років. Ківерчанин Сергій Гетманчук дивується: «проти нього (Нагорного) порушена кримінальна справа і він розглядав кримінальні справи, був допущений до роботи і получав зарплату, то це обурило місцеве населення».

60-річний Іван Підгорний працює суддею вже давно. 30 років очолював Ківерцівський райсуд. Критикувати його колеги не беруться, кажуть, що за свої вчинки кожен має відповідати особисто. Втім визнають: хабарництво серед суддів неабияк підриває авторитет , тож теж чекають на справедливе рішення у справі.