«Війна» влади з Ахметовим знищує вугільну галузь, – шахтарі

Економічні проблеми гірників перевели в політичну гру: на рівні уряду йде боротьба з Ринатом Ахметовим, та в цій боротьбі держава навряд чи зможе перемогти, утім те, що буде знищено вугільну галузь, – однозначно.

Про це заявив голова міської організації НПГУ м. Нововолинська Сергій Демченко під час прес-конференції у Львові «Вимоги шахтарів до уряду, і хто насправді пікетує урядові установи у Львові», – пише Вголос.

За його словами, схоже, почався сильний тиск на Ахметова, і він як монополіст пробує захищатися.

«Оскільки держава не погоджується підняти тариф на теплових електростанціях на електроенергію, він знижує тариф на вугілля або ж узагалі не приймає вугілля, що виробляє Волинська і Львівська області», – пояснює Демченко.

Гірники заявили, що держава сама виховала такого монстра, якого тепер повинна приборкати, однак не за рахунок знищення вугільної галузі.

Сергій Демченко розпочав з того, що нова влада на розвиток вугільної галузі зовсім не виділяє коштів, окрім того, йдеться про закриття шахт, а це говорить про те, що тисячі гірників залишаться без роботи.

«На третьому з’їзді гірники України висунули такі вимоги: виділити держпідтримку підприємствам, накласти мораторій на закриття шахт і своєчасно виплачувати заробітну плату. Також ішлося про звільнення з посади міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина», – розповів Сергій Демченко.

«Коли влада не почула шахтарів, почалися ці акції протесту в Києві. Але ми хочемо пояснити, що цю економічну проблему просто перевели в політичну площину. Багато політологів починає звинувачувати шахтарів, що ми граємо на руку Кремля. Якщо гірники стали за те, щоб не знищували вугільну галузь, як вони грають на руку Кремля?» – риторично запитує Демченко.

При цьому шахтарі з Волині зізнаються, що самі участі в протестах не беруть. Заступник голови міської організації НПГУ м. Нововолинська Павло Лазаренко заявив, що профспілки залишаються поза політикою. Голова осередку первинної організації НПГУ «Шахта №9» ДП «Волиньвугілля» Василь Гура додав, що насправді 90% протестувальників у Києві – це робітники компанії DTEK, що належить Ахметову.

Шахтарі також обурюються, що Україна закуповує російське вугілля, а тим часом закриває шахти і знищує вугільну галузь Львівщини й Волині.

«Чому ми в Росії купуємо вугілля по 1800 грн? Якщо українське вугілля, то можна ДТЕК купувати його за 800 грн, якщо в Росії, то можна купувати і по 1800 грн? Ми підтримуємо чужоземного виробника і нищимо своє? Як зрозуміти, коли міністр стверджує, що наше вугілля не має такої ринкової вартості, але чому вони тоді купують у Росії удвічі дорожче?» – висловився Сергій Демченко.

Також гірники розповіли, що під загрозою закриття нині опинилися шахта №9 ДП «Волиньвугілля» і шахта №1, де загалом працюють приблизно 1,5 тисячі осіб.