На Волині фірма 20 років незаконно хазяйнує на 30 тисячах гектарів

З 1994 року і донині підприємство «Тур» використовує 30 тисяч гектарів землі вартістю 310 мільйонів гривень. Таку діяльність підприємці здійснюють на підставі рішення Волинської обласної ради, яке вона фактично не приймала.

Про це йшлося під час прес-конференції прокурора області Дмитра Чепіжака у п’ятницю, 24 квітня.

У 1994 році тодішній голова Волинської обласної ради підписав державні акти на право постійного користування землями лісового фонду приватному підприємству “Тур”.

Ці державні акти видано нібито на підставі рішення Волинської обласної ради № 17/11 від 17 березня 1994 року. Згодом з’ясувалося (за результатами прокурорської перевірки), що будь-яких рішень про передачу цих земель в постійне користування СЛАТ «Тур» Волинська обласна рада не приймала. Проектну документацію із землеустрою на ці земельні ділянки також не виготовлялась.

Тобто приватне підприємство понад 20 років хазяйнує у державних лісах, отримуючи у власну кишеню дохід від їх вирубки та продажу лісопродукції. Прокуратура Волині у червні 2014 року звернулась до господарського суду області з позовом про скасування державних актів на право постійного користування цим підприємством землями лісового фонду і повернення цих земель у державну власність.

Судові інстанції, починаючи від місцевого і до Вищого господарського судів, визнали незаконність передачі земель приватному підприємству. Погодилися суди і з тим, що рішення Волинської обласної ради №17/11 від 17 березня 1994 року не передбачало передачу земель лісового фонду у користування товариству «Тур».

Однак, у задоволенні позову прокуратурі відмовили, бо збіг строк давності. Тому прокуратура ініціювала перед Верховним судом перегляд всіх цих судових рішень.