Влада Волині планує витратити мільйони на реабілітацію солдатів

1

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик розповів, що на реабілітацію волинських бійців передбачено понад два мільйони гривень.

Про це він повідомив сьогодні, 23 квітня, на зустрічі з журналістами зі Сходу України.

«Ми одними із перших в Україні у 2014 році виступили з ініціативою створення центру реабілітації воїнів АТО та їх сімей», – сказав Володимир Гунчик.

На програму реабілітації воїнів та їхніх сімей в обласному бюджеті хочуть взяти 2 мільйони 35 тисяч гривень, і рекомендували головам районів до середини травня виділити такі кошти.

«Очікуємо, що загальна сума коштів, яка буде консолідована під ці потреби, буде складати близько 7 мільйонів гривень» , -сказав Гунчик. Водночас він зазначив, що завдяки перевиконанню бюджету в червні планують виділити ще близько 5 мільйонів гривень.

Губернатор зазначив, що першочерговим є питання медико-психологічної реабілітації бійців. Також він сказав, що дуже великий вклад у це зробили волонтери.

«Волонтери дуже багато зробили, коли військовий госпіталь був переповнений… Ми добилися в Міністерстві охорони здоров’я згоди на лікування військовослужбовців у цивільних закладах», – зазначив губернатор. Завдяки цьому вдалося розвантажити військовий госпіталь.

Також на базі госпіталя для інвалідів організували реабілітацію для бійців – через цей центр пройшло близько 200 бійців. У районних лікарнях передбачили по 5-7 ліжок для бійців, щоб не було необхідності доїжджати до Луцька. В майбутньому також планують реабілітувати бійців у деяких з шацьких пансіонатів, – розповів голова ОДА.