Влада Волині планує витратити мільйони на реабілітацію солдатів

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик розповів, що на реабілітацію волинських бійців передбачено понад два мільйони гривень.

Про це він повідомив сьогодні, 23 квітня, на зустрічі з журналістами зі Сходу України.

«Ми одними із перших в Україні у 2014 році виступили з ініціативою створення центру реабілітації воїнів АТО та їх сімей», – сказав Володимир Гунчик.

На програму реабілітації воїнів та їхніх сімей в обласному бюджеті хочуть взяти 2 мільйони 35 тисяч гривень, і рекомендували головам районів до середини травня виділити такі кошти.

«Очікуємо, що загальна сума коштів, яка буде консолідована під ці потреби, буде складати близько 7 мільйонів гривень» , -сказав Гунчик. Водночас він зазначив, що завдяки перевиконанню бюджету в червні планують виділити ще близько 5 мільйонів гривень.

Губернатор зазначив, що першочерговим є питання медико-психологічної реабілітації бійців. Також він сказав, що дуже великий вклад у це зробили волонтери.

«Волонтери дуже багато зробили, коли військовий госпіталь був переповнений… Ми добилися в Міністерстві охорони здоров’я згоди на лікування військовослужбовців у цивільних закладах», – зазначив губернатор. Завдяки цьому вдалося розвантажити військовий госпіталь.

Також на базі госпіталя для інвалідів організували реабілітацію для бійців – через цей центр пройшло близько 200 бійців. У районних лікарнях передбачили по 5-7 ліжок для бійців, щоб не було необхідності доїжджати до Луцька. В майбутньому також планують реабілітувати бійців у деяких з шацьких пансіонатів, – розповів голова ОДА.