Переселенці розповіли, як їм живеться на Волині

Переселенці зі Сходу, які проживають у Волинському обласному центрі соціально-психологічної допомоги, кажуть, що на Волині їх прийняли як рідних.

Про вони розповіли сьогодні, 23 квітня, під час зустрічі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з журналістами зі Сходу України.

«Люди тут душею переживають за тих, хто там, намагаються всім допомогти. Якби мені тут було погано, я б поїхала в інший регіон Україна велика. Але навіть коли доведеться повернутися додому, буду дуже сумувати за людьми та менталітетом», – розповіла Людмила з Горлівки.

Вона з дочкою переїхала до Луцька у серпні не без допомоги місцевих волонтерів – через «Донбас SOS» отримала телефон волонтера Юрія.

Жінка розповіла, що багато її знайомих займають проросійську позицію, мотивуючи це тим, що Росія їм допомагає гуманітарною допомогою.

«Я їх питаю: ви бачили цю гуманітарну допомогу? Вони зараз отримали талони на гуманітарну допомогу аж на вересень. Люди вірять, що міфічна Росія їм допоможе», – каже Людмила.

З березня минулого року центр соціально-психологічної допомоги 3 переселенців з Криму та 43 з Донецької і Луганської областей.

«Наш заклад розрахований на 20 місць, максимальний термін перебування – 90 днів. Всі послуги в центрі безкоштовні», – розповіла директор центру Наталія Мишко. З переселенцями працює психолог, педагог, медсестра, дітей влаштовують у школи. Зараз у центрі перебуває 18 людей.