Луцький авторинок треба перенести на «ГПЗ», – робоча група

Під час громадських слухань 22 грудня 2014 року створили робочу групу, щоб вивичити можливість перенесення Луцького авторинку із вулиці Єршова, де він створює багато незручностей. Група обирала із 3 різних варіантів та вирішила, що торгівлю варто перенести на вулицю Боженка,1 в місті, що поряд із “Новим ринком”.

Про це йдеться у звіті робочої групи, який розглянуть на черговій сесії міськради.

До неї увійшли Григоренко С.А. – секретар міської ради, голова робочої групи, Яковлев Т.В. – заступник міського голови, заступник голови робочої групи, Бас Т.М. – директор КП «АвтоПаркСервіс», секретар робочої групи, Бондарук О.В. – голова правління громадської організації «Автомайдан України», член виконавчого комітету Луцької міської ради, Главічка В.Й. – начальник ВДАІ з обслуговування міста Луцька УМВС України у Волинській області, Оліферчук В.В. – начальник Луцького міськрайонного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області, Косянчук М.П. – підприємець, Левчук О.П. – підприємець, Титов С.М. – підприємець, Сидун І.О. – підприємець.

Протягом січня-березня 2015 року вони обстежили вже існуючу ділянку та три альтернативних. Члени групи назвали такі недоліки розташування ринку на Єршова:

  • продаж значної частини (фактично половини і більше) транспортних засобів здійснюється зі стихійного авторинку, тобто практично на проїжджній частині вулиці Єршова, що призводить до значних незручностей;
  • авторинок функціонує з порушенням будівельних норм, створюються перешкоди для дорожнього руху, наявність лише однієї дороги, по якій рухається весь транспорт, призводить до заторів у дні роботи авторинку;
  • нестача і неналежний стан громадських вбиралень, закладів громадського харчування, недостатньо місця на ринку для розміщення всіх автомобілів, як продавців так і покупців;
  • неналежний стан і території, яка пропонується для торгівлі транспорту, яка засипана крупним щебенем та може руйнувати машини.

Також заважає розташування поряд з вулицею Єршова установ і підприємств та потенційно небезпечних об’єктів з підвищеною техногенною небезпекою – ТД «Континіум-Галичина», ТОВ «ВІТО-АВТО», ВАТ «Луцька нафтобаза», ПАТ «Волиньобленерго». В разі аварії або надзвичайної ситуації захаращеність проїзду до них може призвести до серйозних наслідків.

Також члени групи побували на території земельної ділянки на Боженка, 1А, яка належить підприємцю Пахолко І.Л. та підприємству ТзОВ «Дельта 7». Загальна площа ділянки – 6,8 га та ще 2 га суміжних земель. Таким чином, площа ймовірного ринку може становити біля 9 га, що, на думку підприємця Пахолко І.Л. достатньо, щоб розмістити 2500 автомобілів як гостей, так і покупців на цьому ринку. перевагами даної ділянки назвали її облаштованість. “Об’єкт знаходиться на околиці міста, наявні зручні шляхи доїзду транспорту з ковельського, рівненського та дубнівського напрямків, є відповідна інфраструктура та торгівельні ряди”, – пишуть члени групи.

Також вони розглянули можливість розташування автомобільного ринку на території колишнього пластмасового заводу на вулиці Рівненській, 76А. Ця земельна ділянка належить підприємству ТОВ «Рівнеміськбуд», загальна площа ділянки – 5.90 га. На ділянці знаходяться недобудовані цехи для промислового виробництва. Однак, в результаті огляду цієї ділянки члени робочої групи дійшли висновку, що при заїзді великих потоків транспорту на цю ділянку виникнуть затори на Рівненській. На думку робочої групи, дана ділянка не підходить для потенційного розташування автомобільного ринку.

Ще побувала на земельній ділянці, яка належить ТОВ «Яровиця» та знаходиться на землях Прилуцької сільської ради поруч з трасою Луцьк-Ківерці. Площа земельної ділянки становить 9 га. Робоча група відзначила, що перевагами даної ділянки є її розташування за межами міста Луцька, а також зручний транспортний доїзд (поруч з об’їзною дорогою міста Луцька). Проте, на зазначеній земельній ділянці немає комунікацій та жодної інфраструктури, вона не заасфальтована та на сьогодні не готова для розміщення автомобільного ринку. Підприємець може облаштувати тут новий авторинок, але орієнтовний бюджет для побудови інфраструктури складає понад 30 мільйонів гривень і займе щонайменше рік часу.

“На підсумковому засіданні робочої групи 19 березня 2015 року більшістю голосів було підтримано пропозицію щодо перенесення автомобільного ринку з вул. Єршова на вул. Боженка, 1А”, – відзначають у звіті.