Ковель: в місцевої «Еліти-Центр» забрали землю

Ковельській міській раді вдалося відсудити землю в місцевих будівельних аферистів.

Ці ділянки муніципалітет колись продав у приватну власність засновнику Ковельського житлово-будівельного комбінату Олегу Вовку для будівництва багатоповерхівок, – пише Під прицілом.

Втім історія з будівництвом завершилася плачевно для десятків ковельчан, які вкладали кошти на забудову будинків.

Все почалося ще у 2006 році, коли молодий бізнесмен активно розрекламував у Ковелі кілька багатоповерхівок збудованих його компанією. Після цього Олег Вовк придбав ще кілька земельних ділянок, які були у комунальній власності і розробив програму зведення ще кількох багатоповерхівок.

Маючи беззаперечний доказ того, що бізнесмен таки зводить будинки і успішно розпродує у них квартири, десятки ковельчан взялися укладати договір із директором фірми про купівлю квартири у новобудові і мало не щодня перераховували кошти на рахунок компанії забудовника.

Однак з того часу люди не бачили ні житла, ні грошей, а Ковельський ЖБК уже давно нарекли другою «Елітою-Центр».

Директора шахрайської фірми звинувачували у привласненні та розтраті майже 10 мільйонів гривень, хоча потерпілі зазначають, що сума викрадених коштів була в межах 14 мільйонів гривень.

Після цього Олега Вовка судили, виправдовували і знов судили. Втім на час розгляду справи у суді Олег Вовк встиг виїхати в Іспанію, де його затримали працівники Інтерполу.

Саме скандальне підприємство успішно збанкрутувало, і наразі справа на стадії ліквідації.

Тож тепер Ковельська міська рада взялася відвоювати назад земельні ділянки, які свого часу надавали Ковельському ЖБК для зведення багатоповерхівок.

Свою позицію Ковельська міськрада мотивує тим, що директор скандальної компанії ніби то не виконав умови договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що за адресою м. Ковель провулок 40 років Перемоги.

У грудні 2014 року Ковельрада уже відсудила ділянку площею 1048 кв.м.

І зараз у Господарському суді розглядається справа стосовно іншої земельної ділянки, за адресою м. Ковель провулок 40 років Перемоги, 8, площею 1083 кв.м.

Представник Ковельської міськради Андрій Назарчук у суді пояснив, що ще у травні 2006 року був укладений договір купівлі-продажу земельних ділянок, на яких Олег Вовк обіцяв збудувати кілька багатоповерхівок. І тоді ж Ковельрада продала підприємцю землі у приватну власність.

Згідно умов договору, покупець Олег Вовк зобов’язувався протягом трьох місяців з дня підписання договору надати проект забудови земельних ділянок, отримати дозвіл на будівництво та сплатити до міського бюджету кошти на розвиток інфраструктури міста у розмірі 5% від вартості житлово будинку.

І уже після отримання усіх дозволів та сплати коштів, покупець протягом двох років повинен був приступити до будівництва.

Крім того, умовою договору було визначено, що будь-яке відчуження чи продаж земельних ділянок є неможливим без відповідного на те дозволу Ковельської міської ради.

Однак впродовж кількох років Олег Вовк не те, що здав будинку в експлуатацію, а й навіть не приступив до будівництва.

І така ситуація з усіма договорами купівлі-продажу.

Відтак і у грудні 2014 року, і в квітні 2015-го Господарський суд задовольнив позов Ковельської міської ради і тим самим розірвав договори купівлі-продажу земельних ділянок та зобов’язав Ковельський житлово-будівельний комбінат повернути вищезгадані земельні ділянки в комунальну власність.