У Ковелі шукають місце для пам’ятника Героям України

Ковельчан просять вибрати місце для нового пам’ятника «Борцям за волю України», – йдеться у повідомленні прес-служби Ковельської міської ради.

Ініцювала створення пам’ятника на бульварі Лесі Українки громада Ковеля на громадських слуханнях про вшанування пам’яті загиблих на Майдані, що відбулись у березні минулого року. Перемогу у відкритому конкурсі на кращу ідею спорудження монумента здобула директор Ковельської дитячої художньої школи імені Андроника Лазарчука Олена Цьомик.

Пропозицію про спорудження пам’ятника «Борцям за волю України» та його місце встановлення на бульварі Лесі Українки погодило управління культури Волинської облдержадміністрації. Однак, на засіданні журі конкурсу також розглядалось питання спорудження пам’ятника на Меморіалі Слави. Та ідею відхилили, врахувавши негативний досвід Луцька. Адже на існуючій композиції Меморіалу добудовували все нові і нові елементи. Водночас комплекс внесено у реєстр пам’ятників і будь-яке нове втручання вимагає процедури погодження з авторами проекту.

У кінці лютого цього року громадські організації «ВГО Комітет Громадського Спротиву», «Майдан гідності», Ковельської організації Товариства Червоного Хреста України та настоятель Благовіщенського собору звернулись до виконавчого комітету з проханням переглянути місце встановлення пам’ятника «Борцям за волю України». Активісти вважають за доцільніше все ж перенести пам’ятник з бульвару Лесі Українки біля кафе «Казка» на «Меморіал слави» або на територію парку Тараса Шевченка.

У зв’язку з цим, Ковельська міськрада просить мешканців міста запропонувати місце для розташування монумента до 22 травня 2015 року у відділ містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради (І поверх, каб. 104) тел. для довідок 61739.

4__2