У Луцьку інваліди не можуть отримати субсидії

Люди, які отримали трудову інвалідність внаслідок нещасних випадків на роботі мають проблеми з отриманням субсидій. З такими проблемами у Луцьку стикнулися близько 900 інвалідів.

Про це повідомила депутат Ірина Констанкевич під час засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту.

Вона розповіла, що до неї звертаються зі скаргами інваліди, які не можуть отримати субсидію. Це відбувається через те, що в довідку про доходи неправомірно, на їхню думку, вносять гроші, виділені їм на реабілітацію.

«У нас є всі підстави, щоб не включати витрати на реабілітацію на дохід інваліда. Навіть Міністерство дало таку рекомендацію», – додала голова громадської організації «Волинське об’єднання ветеранів, інвалідів та постраждалих на виробництві «Захист» Тетяна Хмільовська.

Вона розповіла, що вже навіть зверталися у Міністерство соціальної політики, щоб змінити форму довідки, але результатів не було. За словами Хмільовської, у документ вносять завідома неправдиву інформацію і люди через це не отримують субсидію.

«За це повинен хтось відповідати», – додала Тетяна Хмільовська.

Водночас Ірина Констанкевич зазначила, що з таким труднощами стикнулися лише “трудові” інваліди і такої проблеми не виникало інших містах.

Депутати вирішили створити спеціальну комісію, яка перевірить та вивчить ці випадки і буде шукати вирішення проблеми.