На Волині голодують нелегали

Під Луцьком у пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства протестують мігранти.

Зранку 16 квітня, всі без винятку нелегали, які на даний час утримуються у цьому закладі відмовились від сніданку, а згодом і від обіду. Таким чином люди намагаються привернути увагу керівництва закладу до поганих умов харчування та загалом утримання у таборі, – повідомляє ZAXID.NET.

13 квітня двоє чоловіків африканської зовнішності здійснили спробу втечі з табору в Журавичах. Однак їх затримали вже наступного дня та повернули до пункту утримання місцеві правоохоронці.

Після цього випадку мігранти у Журавичах почали висловлювати незадоволення неналежним утриманням, поки це не закінчилось відвертим протестом, що вилився у відмову від їжі.

Прес-секретар Державної міграційної служби України Сергій Гунько не заперечив, що сьогодні мігранти намагались привернути увагу керівництва закладу до поганих умов проживання у таборі, однак запевнив, що бунту нелегалів не було.

Він не пояснив, яким саме чином люди намагались привернути увагу керівників пункту, однак не спростував інформації про те, що нелегальні мігранти на знак протесту відмовились від їжі.

«З ними розмовляють, зараз там вже все спокійно. Так, вони незадоволені харчуванням, але я можу вас запевнити, що умови їм забезпечують відповідно до норм українського законодавства та постанов Кабміну. Харчуються вони за кошти державного бюджету не гірше і не краще, ніж, скажімо, українська армія. Теж саме стосується інших умов перебування», – пояснив прес-секретар ДМС України.

Він також нагадав, що пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у селищі Журавичі на Волині входить до п’ятірки кращих закладів такого типу у Європі і саме за критеріями утримання нелегалів.

«Ви мусите розуміти, що, зрештою, мова не про гуртожиток. Все ж ми говоримо про заклад утримування нелегалів, порушників законодавства. Зрештою, той керівник, який там є, не може за свою мізерну зарплату годувати мігрантів. Які суми виділять з держбюджету, за ці кошти вони  і харчують людей», – пояснив прес-секретар ДМС України.

За його словами, до Журавичів періодично навідуються моніторингові комісії з європейських держав, Організації Об’єднаних Націй та міжнародних правозахисних організації, які прискіпливо досліджують умови утримання мігрантів.