Людину Єремеєва не призначили керівником митниці Волині, – журналіст

Андрія Андрейківа, якого називають людиною нардепа Ігоря Єремеєва (на фото), не призначили керівником Волинської регіональної митниці, – стверджує журналіст Андрій Вишинський.

“На засіданні Кабміну було внесено подання з підписом Мокляка (начальник Державної фіксальної служби України Максим Мокляк, – ред.) про призначення на посаду в. о. керівника митниці. Їм пропонували зробити голову Волинської регіональної митниці Андрія Андрейківа”, – пише він на сторінках Економічної правди.

Як пише журналіст, Андрейків за останній час зумів чимало “прославитися”.

“По-перше, судячи з публікацій у ЗМІ, він є довіреною людиною депутата Ігоря Єремєєва. За словами джерел, саме на Волині утворилася головна “чорна діра” на митниці. Чи правда це, сказати складно, однак аналогічні повідомлення приходять з різних сторін”, – продовжує Вишинський.

“По-друге, Андрейків відомий своїм конфліктом з колишнім фактичним главою митниці Анатолієм Макаренком. Недавно пішов глава митниці публічно звинувачував його в корупції. Мабуть, на думку прем’єра, саме така людина і повинна керувати українською митницею”, – додав він.

За словами журналіста, призначення майже відбулося, однак в останній момент про ймовірне призначення дізналися народні депутати, які, мабуть, не відносяться до партнерів Єремєєва. В результаті на засіданні трапився скандал, – стверджує Вишинський.

“Прозвучали звинувачення Андрейківа в корупції. Прозвучали ім’я та прізвище людини, яка, ймовірно, ініціювала призначення: це керівник департаменту забезпечення діяльності служби Андрій Давиденко. В результаті прем’єр вирішив зняти з себе будь-які підозри в неохайності. Він сказав, що раз депутати говорять про людину так багато нехорошого, то він поки його призначати не буде. Інтригою залишилося те, чи знав Яценюк щось про Андрейківа до цього”, – оповідає журналіст.

“Можливо, прем’єр порахував, що народних депутатів попередили нинішні працівники митниці. Яценюк миттєво попросив правоохоронні органи, зокрема, СБУ, зробити чергові перевірки на митниці, а то, мовляв, на неї приходить багато скарг.
Все це суперечить публічній позиції ГФС і уряду щодо кадрової політики у відомстві. Як мінімум, до призначення повноцінного керівника держслужби заступників можна не призначати”, – розмірковує він.