У Луцьку хочуть, щоб журналісти «обирали» прес-секретаря мерії

У Луцьку хочуть, щоб керівника відділу інформаційної роботи ради обирали на зборах представників ЗМІ, зареєстрованих у в місті.

Про це йдеться у проекту рішення, винесеному на чергову сесію ради групою «Новий Луцьк».

Депутати пропонують, щоб кандидатуру начальника відділу перед призначенням обговорювали на зборах працівників засобів масової інформації, що мають зареєстровані у Луцьку офіси і філії.

Також пропонують інші зміни в Положення про відділ:

  • Загальні збори скликаються міським головою із сповіщенням про їх проведення не менш як за 10 робочих днів. Збори відбуваються як правило у приміщенні Луцької міської ради та є повноважними за умови присутності не менше половини представників засобів масової інформації.
  • Визначені ЗМІ можуть направити по 1 представнику на збори, повноваження представника ЗМІ підтверджується письмовою довіреністю керівника ЗМІ. З числа учасників загальних зборів обирається головуючий, секретар та лічильна комісія.
  • Голосування в підтримку («за» чи «проти») кандидатури відбувається шляхом таємного голосування. Кандидатура, що не була підтримана загальними зборами не може бути призначена на посаду начальника Відділу.
  • Загальні збори можуть обговорити і запропонувати свою кандидатуру на посаду начальника Відділу. В такому випадку міський голова може призначити запропоновану кандидатуру або внести нову кандидатуру на нове обговорення.
  • Звільнення начальника Відділу з посади з ініціативи роботодавця чи за угодою сторін відбувається із обов’язковим попереднім письмовим сповіщенням усіх засобів масової інформації, що мають зареєстровані у м. Луцьку офіси і філії.
  • Начальнику та усім працівникам Відділу гарантується фінансова незалежність від рішень міського голови шляхом безумовного забезпечення середнього рівня матеріального заохочення (премії) на рівні із усіма працівниками виконавчих органів Луцької міської ради. Заохочення може не застосовуватися до працівників Відділу з підстав визначених чинним законодавством.

Ще пропонують провести обговорення кандидатури нині призначеного начальника відділу Зої Балюк після запровадження таких змін.

Нагадаємо, нещодавно Андрія Осіпова обурило те, що відділ інформаційної роботи, за його словами, поширив інформацію про законність безоплатної позички для міського голови Миколи Романюка автомобіля.