Залізничну лікарню у Ковелі віддали «громаді»

Державний заклад «Вузлова лікарня станції Ковель» передали з державної власності у спільну власність територіальних громад.

Таке рішення прийняли під час сесії Волинської обласної ради сьогодні, 16 квітня.

«У зв’язку із внесенням змін до Бюджетного кодексу з 2015 року лікарня передана на фінансування місцевого бюджет», – сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Він додав, що навіть до моменту передачі обслуговування лікарні вже лежало на обласному бюджеті. Ігор Ващенюк також зазначив, що в цьому році було складно в бюджеті знайти кошти, бо передача лікарні на баланс місцевих бюджетів була неочікуваною.

Проте, на його думку у майбутньому буде можливість передбачити кошти з бюджету. Депутати звернули увагу, що кількість людей, які зараз працюють у лікарні та послуги, які вона надає можливо доведеться оптимізувати.

«Всі рішення по реорганізації приймає власник», – прокоментував Ігор Ващенюк.

Коли власником стане обласна рада, то вона зможе оперувати питаннями оптимізації роботи закладу і в майбутньому доведеться приймати рішення про реорганізацію і скорочення, однак поки об’єкт не був у спільній власності, обласна рада таких рішень приймати не могла.

«Де-факто ми вже платимо за утримання цієї лікарні» – сказав губернатор Волинської області Володимир Гунчик.

За його словами, з бюджету Ковеля і області вже було виділено 2 мільйони гривень. Також він зазначив, що найближчим часом документи про передачу Ковельської лікарні у спільну власність у Міністерство інфраструктури.

Фінансування лікарні будуть тепер проводити з резервного фонду обласного бюджету, долучаться районні і міські бюджети громад. «За» передання лікарні у спільну власність проголосували 48 депутатів.

Нагадаємо, раніше лікарня належала до сфери управління Міністерства інфраструктури України і підпорядковувалась «Укрзалізниці». Питання про передання ДП «Вузлова лікарня станції Ковель» на утримання місцевого бюджету обговорювали у селекторній нараді з віце-прем’єр-міністром В’ячеславом Кириленком.

Після цього голова Волинської обласної держадміністрації Володимир Гунчик доручив своєму заступнику Світлані Мишковець та раднику Сергію Кошаруку пропрацювати питання змішаного фінансування закладу.

У лікарню за допомогою звертаються жителі Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського і ще 11 районів, також фахівці закладів здійснюють профогляди залізничників та огляд працівників локомотивних бригад перед рейсами.

Раніше фахівці з міськвиконкому Ковеля підрахували, що для утримання цієї лікарні з міського бюджету міста необхідно виділяти більше 11 мільйонів гривень на рік.