У Волинській облраді ще як мінімум два кнопкодави

Депутати Олександр Свирида та Яків Смокович «попалися» на кнопкодавстві під час сесії Волинської облради.

Інцидент зафіксували під час сесії ради у четвер, 16 квітня.

Нагадаємо, раніше вже зафіксували кнопкодавство Бориса Загреви.

Зауважимо, що кнопкодавство – давня традиція волинських депутатів. Хоча, як писав журналіст Мирослав Ватащука для IA ZIK, кнопкодавство у місцевих радах тягне за собою кримінальну відповідальність.

З точки зору законодавства, «кнопкодави» у місцевих радах – поза законом. «Депутат місцевої ради може користуватись правом ухвального голосу (одного голосу) з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить, лише за умови його присутності на цих засіданнях.

Крім того, законодавством України не передбачено можливості делегування депутатом місцевої ради свого права ухвального голосу (одного голосу) з усіх питань, що розглядаються на засіданні ради та її органів, до складу яких він входить, будь-яким іншим особам. Тобто, депутат місцевої ради зобов’язаний брати участь у голосуванні особисто і не має права доручати голосувати від свого імені іншим депутатам місцевої ради», – йдеться у листі від Міністерства юстиції України № 18-14-615, копія якого є у розпорядженні IA ZIK.

Слід нагадати також нагадати і норму частини 3 статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування»: «Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України». Тобто якщо щось не передбачено в законі – то воно заборонене.

K1600_DSC_9694

Фото: Волинське агентство розслідувань

K1600_DSC_9705

Фото: Волинське агентство розслідувань

K1600_DSC_9707

Фото: Волинське агентство розслідувань