Ковельчанка «розвела» держслужбовців на соцвиплати

До Ковельського управління соціального захисту населення за призначенням державної соціальної допомоги, як малозабезпеченій сім’ї, звернулась жителька села Зелена.

Як і належить, до заяви вона додала довідку про склад сім’ї, видану Зеленською сільрадою, відповідно до якої, сім’я складається з трьох осіб: заявниці, її чоловіка та неповнолітньої доньки, – пише Kowel.com.ua.

Крім цього, жінка особисто заповнила, підписала і подала спеціалісту управління декларацію про доходи та майновий стан, яка є обов’язковою, коли хтось звертається за призначенням соціальної допомоги від держави. Так ось, відповідно до внесених в декларацію даних, у заявниці та членів її сім’ї транспортні засоби у власності не перебувають.

На підставі поданих документів начальником управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації 4 грудня 2013 року було прийнято рішення про призначення державної соціальної допомоги, починаючи з 1 листопада 2013 р., при цьому з 1 січня 2014 р. розмір допомоги збільшився до 535, 75 гривень щомісячно.

Але все таємне стає явним. Під час проведення перевірки міжрайонна прокуратура встановила, що утримувачка державної допомоги у декларацію про доходи та майновий стан власноручно внесла завідомо неправдиві відомості. Спритниця свідомо приховала, що у її власності перебуває аж два автомобіля: VOLKSWAGEN PASSAT (1990 р.в.) та FІАТ SСUDO (2001), а на чоловіка зареєстровано VOLVO  740 (1990) та автобус КАВЗ-685 (1985).

У зв’язку з виявленням факту навмисного подання неправдивих даних про майновий стан виплату соціальної допомоги відразу ж було припинено. Фахівці підрахували, що в період з листопада 2013 р. по березень 2014 р. «малозабезпечена» сім’я із Зеленої «розвела» державу на 2163,51 гривні. Кажуть, що шахраї володіють безліччю прийомів обдурювати людей, але всі вони ведуть до безглуздого обдурювання самих себе.

Управління соціального захисту населення двічі направляли цій шельмі повідомлення – у березні та червні минулого року, з проханням добровільно повернути незаконно отримані бюджетні гроші. Згідно з інформацією УДАІ УМВС України у Волинській області, зареєстрований за жінкою VOLKSWAGEN PASSAT було знято з обліку 26 березня 2014 року, автобус КАВЗ-685, який належав її чоловіку, – всього через тиждень.

Ковельський міжрайонний прокурор звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі управління соціального захисту населення Ковельської райдержадміністрації до громадянки З. про повернення безпідставно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в сумі 2163,51 гривні.

Відповідачка, будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду даної цивільної справи, в судове засідання не з’явилась, ніяких заяв не подала, про причини неявки навіть не вважала за потрібне повідомити. Головуюча по справі суддя Ковельського міськрайонного суду Тамара Луньова позов задовольнила повністю при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам статті 224 Цивільно-процесуального кодексу України.