Волинський медик, яка брала хабарі в інвалідів, не з’явилась у суді

У Луцькому апеляційному суді 15 квітня так і не розглянули апеляційну скаргу голови Луцької міської медико-соціальної експертної комісії Лариси Зарадюк на вирок суду від 2 лютого 2015 року.

Голова і члени Луцького міського МСЕК були обвинувачені у вимаганні і отриманні неправомірної вигоди у розмірі 15 900 гривень за підтвердження або продовження громадянам груп інвалідності. Правоохоронці задокументували 29 фактів отримання неправомірної вигоди, – пише ВолиньPost.

Нагадаємо, медиків на чолі з головою Луцької міської медико-соціальної експертної комісії Ларисою Зарадюк засудили за хабарництво. Тоді Ларисі Зарадюк було призначено реальну міру покарання – рік позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду в закладах охорони здоров’я строком на 5 років.

Не згідна з вироком голова МСЕК подала апеляційну скаргу про своє виправдання. Втім, сама обвинувачена до зали суду не з’явилася. Лариса Зарадюк терміново захворіла.

Так, як пояснив адвокат Олександр Лавренчук, його підзахисна перебуває на лікуванні, що перешкоджає їй самостійно пересуватися. Тому й поклопотав про те, щоб слухання у справі відкласти на два тижні, мовляв, до зазначеної дати Зарадюк буде перебувати в лікарні.

Цікаво, що листок непрацездатності, доданий до клопотання про відкладення слухання, відкритий якраз у переддень розгляду судом апеляційної скарги – 14 квітня. Згідно з цим документом Лариса Зарадюк звільняється від роботи на три дні – до 17 квітня. У цей час обвинувачена перебуватиме на амбулаторному лікуванні.

Між тим, діагноз, вказаний у листку непрацездатності, викликав певні сумніви у суддів. Так, запалення нерва, на яке посилається Зарадюк, не передбачає тривалої госпіталізації. Лікарняний зазвичай при таких захворюваннях дається на 5 днів, і тільки тоді може бути продовженим ще на 5 днів.

Як зауважив волинський прокурор Володимир Лисюк, пані Зарадюк не вперше так ховається від суду:

“Просив би високий суд зобов’язати сторону захисту надати відповідні підтверджуючі документи про проходження відповідного лікування, оскільки вже мав місце факт, коли суд першої інстанції не міг розпочати розгляд тому, що підозрювана Зарадюк більше двох місяців перебувала на лікуванні”, – поклопотав прокурор.

Розгляд апеляційної скарги таки перенесли на 28 квітня.