«Антимонопольники» розводять руками на здорожчання ліків у Луцьку

У Луцьку є непоодинокі випадки, коли ціна на ліки зросла із 499 до 1280 та із 96 до 340 гривень.

Про це говорили під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту у середу, 15 квітня.

За словами керівника громадської організації «Захист дітей війни» Наталії Литвинець, для цієї соціально вразливої категорії подорожчання ліків часто буває критичним. Так, один із бельгійських препаратів подорожчав із 499 до 1280 гривень.

Вона вважає, що «ніхто цим питанням не займається», тому керівники аптечних мереж нібито вдаються до свавілля.

Керівник територіального відділення Антимонопольного комітету на Волині Сергій Луговий пояснив, що вони наразі не можуть перевіряти конкретних суб’єктів господарювання через такі проблеми згідно із чинним законодавством за власною ініціативою.

Однак він зазначив, що починати шукати винних у такому подорожанні треба на кордоні, де, мовляв, встановлюють різні націнки. Також він повідомив, що згідно із чинним законодавством на спецальну групу найбільш затребуваних медикаментів встановлені такі допустимі націнки: 10% в закритих закладах (лікарні), 25% на вітчизняні в аптечних мережах та 35% на імпортні в аптечних мережах.

Депутат Анатолій Бірюков зазначив, що ліки, які він купував, подорожчали із 96 до 340 гривень. Після обговорення депутати вирішили доручити Андрію Осіпову підготувати проект рішення щодо звернення до центральних органів влади про краще врегулювання даної сфери, а також звернення до підприємців, щоб «не нагліли» у такі складні часи.