У Луцьку подорожчає проїзд в громадському транспорті

На Луцькому підприємстві електротранспорту під час громадських слухань з приводу підвищення цін на проїзд в електротранспорті лучанам пояснили, чим обґрунтована нова вартість проїзду.

Про це йшлося під час громадських слухань 15 квітня в тролейбусному депо.

Директор Луцького підприємства електротранспорту Ігор Домбік розповів, що підвищення цін необхідне перш за все через подорожчання електроенергії. «Якщо у березні підприємство платило 350 тисяч, то зараз – 500 тисяч, а з 1 вересня буде 600-700 тисяч гривень на місяць», – сказав Домбік. Тому пропонується вартість проїзду в електротранспорті збільшити до 2 гривень, пільговий – до гривні.

Також він зазначив, що від часу останнього підняття цін значно зріс показник інфляції. До того ж існує необхідність оновлювати рухомий склад, бо середній вік тролейбусів на підприємстві – 22 роки. Великих витрат потребує утримання і ремонт мережі. Окрім того, підприємство планує до кінця року збільшити кількість тролейбусів та покращити розклад руху: протягом 2015 року планують відремонтувати 15 та купити 4 тролейбуси. Також Ігор Домбік зазначив, що  при формуванні тарифу врахували також ріст цін на запчастини та ремонт машин.

Водночас директор Луцького підприємства електротранспорту анонсував запровадження пільгових проїзних квитків для різних категорій громадян – по 120 грн, 100 грн та 50 грн для студентів. До того ж, поки в підприємства немає коштів для забезпечення системи електронних квитків залишається проблема з «зайцями»у час пік.

За минулий рік підприємство зазнало збитків на майже 2 мільйона гривень. Працівники вважають. що підвищення тарифу не виправить ситуацію, але дозволить підприємству покращити стан машин.

Заступник луцького міського голови Тарас Яковлев відзначив, що в перспективі розглядають ліквідацію маршрутів автобусів, які можна буде замінити тролейбусами «Ми маємо в перспективі ліквідацію таких маршрутів як 8, 17, 17 а, 16 – 17:00», – сказав Яковлев. Він також зазначив, що проблемою на даному етапі є недостатня кількість електротранспорту, щоб обслуговувати ці маршрути.

Водночас посадовець спростував чутки про можливе підняття цін на проїзд у маршрутках з 1-го травня. «Проект рішення підготовлений (про подорожчання проїзду у маршрутках з 1.05.2015 до 4 грн. – авт.)  давно і був вивішений на сайт міської ради. Однак це було зроблено для того щоб у разі стрімкого здорожчання паливно-мастильних матеріалів ми могли оперативно на це зреагувати», – мовив Яковлев. Він додав, що зараз паливо навпаки падає в ціні, і якщо воно буде триматися  в межах 20 гривень за літр, підстав для підняття тарифу немає. Якщо ж відбудеться подорожчання, то попередньо пройдуть громадські слухання.

«Підстав для підняття тарифу до 4 гривень, чи навіть 3,50 немає», – підсумував Тарас Яковлев.