Депутат Осіпов знову тягне до суду мера Луцька

Депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов хоче, щоб «регламента» коімсія міської ради доручила одному із депутатів підготувати судовий позов проти міського голови Миколи Романюка та виконкому міської ради через нібито незаконність позички автомобіля «Хюндай Соната» у фірми, яку депутат пов’язує з народним депутатом Ігорем Єремеєвим.

По це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту у середу, 15 квітня.

Нагадаємо, відділ інформаційної роботи Луцької міськради опублікував інформацію про те, що «луцький міський голова Микола Романюк користується автомобілем марки «Хюндай Соната», не порушуючи антикорупційного законодавства.

Для службового користування Луцького міського голови Миколи Романюка виконком міськради позичив у приватного підприємства «БРІС ЛТД» автомобіль «Хюндай Соната»/ 2012 року випуску вартістю 293 тисячі гривень. Договір уклали на 1 рік 1 лютого 2014 року та продовжили 30 січня 2015 року.

Андрій Осіпов вважає, що це порушує норму статті 17 закону «Про засади запобігання та протидії корупції»: «Органам державної влади, органам місцевого самоврядування забороняється одержувати від фізичних, юридичних осіб безоплатно послуги та майно, крім випадків, передбачених законами або чинними міжнародними договорами України».

Він зауважив, що порушення підпадало під санкцію статті 172 Кодексу про адміністративні правопорушення. Однак у 2013 році цю статтю замінили, тому наразі немає норми, яка передбачала б санкції за дії виконкому і Романюка через позику автомобіля.

Осіпов зауважив, що готовий стати депутатом, який буде судитися із Романюком та виконкомом. Під час засідання комісії більшість депутатів: Аyдрій Буй, Богдан Шиба, Ігор Поліщук та сам Осіпов своїм рішенням «благословили» його на це.

Натомість начальник юридичного відділу міської ради Олександр Рачков зауважив, що Осіпов говорить не всю правду. Він визнав, що в діях виконкому міської ради могли бути порушення, однак сам Романюк до них не причетний, адже підписував договір керуючий справами Юрій Вербич.

K1600_DSC_0114

Рачков каже, що на сайті міської ради, мовляв, не було заявив про законність позички автомобіля, а лише про те. що немає санкції, яку можна застосувати та про ет, що прокуратура гідно з чинним законодавством не може виступати позивачем.

Однак у відповіді, яку щодо справи надали Андрію Осіпову в прокуратурі, справді немає твердження, що для Романюка позичили автомобіль законно.

K1600_DSC_0119

Депутат Ігор Поліщук зазначив, що фірма «Бріс ЛТД» точно не погодилася будь-кому позичити автомобіль безкоштовно, а тому для Романюка це зробили як виняток. Те, що автомобіль позичив виконком, не виправдання, адже всі знають, що насправді ним користується Романюк для службових та, можливо, не службових цілей, – каже Поліщук.

Наприкінці розгляду питання Андрій Осіпов звинуватив відділ інформаційної роботи міської ради у тому, що він, мовляв, перетворився на «приватну» прес-службу міського голови.