Лучан «розводять» на гроші дзвінками зі Сходу

У Луцьку почастішали випадки телефонного та інтернет-шахрайства.

Про це розповів начальник Луцького МВ УМВС України у Волинській області Ігор Муковоз 15 квітня, – пише ВолиньPost.

«Люди дають оголошення щодо продажу якихось речей. Потім їм телефонують і кажуть, що хочуть щось купити та запитують, як перерахувати гроші. Далі йде система запитань для того, щоб дізнатися необхідні цифри, і потім з картки зникають всі гроші. Або звільнення від кримінальної відповідальності. Наприклад, вам телефонують на міські телефони і кажуть: ваш син потрапив в аварію і його затримала міліція, дайте грошей… Люди перераховують, хто скільки має», – зазначив Муковоз.

Цьогоріч у Луцьку зареєстровано 123 випадки шахрайства. З них більше 80% – це інтернет-шахрайство. Як правило – це телефонні дзвінки з приводу купівлі або продажу. Буває, що шахраї представляються працівниками, а саме службою безпеки. Людям розповідають, що були спроби зняти з їхніх рахунків гроші, і таким чином випитують потрібну інформацію.

За словами правоохоронця, такі злочини документувати важко, адже велика кількість дзвінків надходить з території, яка не підконтрольна на сьогоднішній день Українській державі. Також телефонують з місць позбавлення волі.

«Мене, як начальника міліції, надзвичайно турбує ця категорія злочинів», – наголосив Муковоз.