Волинська «імперія» Палиці: Коцан&Савчук

Раніше Волинське Агентство Розслідувань писало про чотирьох впливових представників групи «Приват» на Волині: Ігоря Палицю, Олександра Товстенюка, Володимира Никитюка та Олександра Лазорка.

Друга частина – про ще двох впливових волинян, що пов’язані із Ігорем Палицею – Ігоря Коцана та Юрія Савчука. Їх волиняни знають перш за все не як бізнесменів, а як ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та народного депутата України. Саме ці публічні посади допомагають Коцану та Савчуку бути серед впливових волинян.

ІГОР КОЦАН

Із 2005 року він перебуває на посаді ректора Східноєвропейського національного університет. У офіційній біографії Коцана на сайті СНУ вказано, що він – автор близько 200 наукових і навчально-методичних праць, серед яких монографії, підручники й посібники для студентів, статті у фахових виданнях України, матеріали конференцій. Він – головний редактор «Наукового вісника Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки». Також він, як йдеться на сайті, «очолює науково-дослідний напрям «Нейрофізіологічні механізми та вегетативне забезпечення когнітивної діяльності людини (віковий, екологічний та індивідуально-типологічний аспекти)».

Перший досвід публічної співпраці Ігоря Коцана та Ігоря Палиці був у 2011 році. Саме тоді Палиця став головою наглядової ради вишу. Під час парламентської виборчої кампанії 2012 року Коцан був довіреною особою Палиці, а в університеті траплялися спроби «заохотити» студентів голосувати за цього кандидата.

А ще активним членом цієї команди стала колишній проректор із навчально-виховної роботи СНУ Ірина Констанкевич. Вона як заступник голови правління фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», який, до слова, активно допомагає університету, зустрічалася із студентами під час виборів і вручала їм грошові сертифікати. У громадській мережі «ОПОРА» зазначали, що під час таких зустрічей відбувався непрямий підкуп виборців. Однак Констанкевич такі звинувачення відкидала.

Тому напередодні місцевих виборів, які планують на жовтень 2015 року, можна очікувати, що політична вага ректора СНУ Ігоря Коцана не зменшиться.

Однак ректорство – не єдина причина впливу Ігоря Коцана, адже в Луцьку (можливо, в дещо вужчому колі) його знають як досить успішного підприємця. У єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Ігор Ярославович Коцан вказаний як засновник трьох діючих підприємств: обслуговуючий кооператив «ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ ЛІСОВИЙ», ТОВ «ВІКНА СВІТ» та ТОВ «АГРО-ВЕСТ К». Раніше він був співвласником підприємства «ЕССО-ЕКСПО», однак із 2012 року підприємство в стані припинення.

Статутний капітал обслуговуючого кооперативу «ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ ЛІСОВИЙ» наразі «обнулили».Зареєстрований він у Луцьку на Дубнівській, 36.

Достатно цікавим є список учасників цієї кооперації: Столяр Василь Андрійович (депутат обласної ради), Козюра Андрій Григорович (депутат Луцької міської ради), Гіль Тетяна Василівна, Коцан Ігор Ярославович, Янко Наталія Вікторівна (головний санітарний лікар Волині).

Зрозуміло, що наразі кооператив не функціонує, однак це формально існуючий спільний бізнес таких досить відомих волинян. Зазначимо, що за адресою Дубнівська, 36 також зареєстроване досить відоме у Луцьку підприємство «ФЕМІДА-ІНТЕР», яке повязують із Василем Столяром.

ТОВ «ВІКНА СВІТ»

Підприємство зареєстроване у Луцьку на Коперника, 8А. Його засновниками є Петросян Олег Албікович (внесок 55000 гривень) та Коцан Ігор Ярославович(внесок також 55000 гривень). Як можна здогадатися із назви, підприємство займається виготовленням вікон.

ТОВ «АГРО-ВЕСТ К»

Підприємство зареєстроване у Луцьку на Степовій, 78. Його засновниками є Коцан Ігор Ярославович (внесок 2343,75 гривні) та Моголюк Мирослава Костянтинівна (внесок 7031,25 гривні). Займається це підприємство згідно із класифікатором видів економічної діяльності оптовою торгівлею товарами.

 

ЮРІЙ САВЧУК

За даними із декларації народного депутата України Юрія Савчука, у 2014 жив «на одну зарплату» – 173,1 тисячі гривень. Справді, інформація про реєстрацію його як підприємця та вклади у статутний капітал підприємств відсутня.

Однак Савчук займає низку посад, які роблять його впливовим у волинському спорті. Так, на сьогодні він є в.о. заступника голови Федерації футболу Волині, голової якої є ще один член команди Палиці тренер ФК «Волинь» Віталій Кварцяний. Тому не дивно, що саме Федерація футболу Волині підтримала кандидатуру Ігоря Коломойського на посаду голови Федерації футболу України.

Також Савчук є віце-президентом ФК «Волинь», що належить офшорній компанії, пов’язаній із Палицею.

А ще він разом із Русланом Роговським, Ігорем Корольчуком (головою Федерації боксу Волині) та Юрієм Ребриною заснував громадську організацію «Волинський боксерський клуб олімпійського резерву».

Є зацікавлення у Савчука і в хокеї, адже він є очільником Федерації хокею Волині. Не дивно, що власником катка «Снігова королева» у Луцьку є підприємець Савчук Наталія Віталіївна. Хоча, як повідомляє видання ВолиньPost, цей актив фактично належить самому волинському нардепу.

Підготував Антон БУГАЙЧУК